USA: Kobiety przebrane za staruszki chciały się zaszczepić przeciw COVID-19

Dwie kobiety przebrały się za "babcie" i usiłowały przyjąć drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 - poinformował dr Raul Pino, dyrektor departamentu zdrowia rządu stanowego Florydy w hrabstwie Orange w USA.

Dwie kobiety przebrały się za „babcie” i usiłowały przyjąć drugą dawkę szczepionki przeciw Covid-19 – poinformował dr Raul Pino, dyrektor departamentu zdrowia rządu stanowego Florydy w hrabstwie Orange w USA.

„Wczoraj zdaliśmy sobie sprawę, że dwie młode kobiety przebrane za babcie przyszły zaszczepić się po raz drugi” – powiedział podczas konferencji prasowej w czwartek Pino. „Nie wiem, jak udało im się umknąć za pierwszym razem” – dodał.

Kobiety pojawiły się w Orange County Convention Center w beretach, rękawiczkach i okularach – powiedział Pino.

Obie miały ważne karty szczepień z potwierdzeniem przyjęcia pierwszej dawki, ale przy próbie przyjęcia drugiej dawki pojawiły się problemy z ich prawami jazdy – daty urodzenia w dokumentach nie zgadzały się. Według biura szeryfa hrabstwa Orange jedna z kobiet ma 34 lata, a druga – 44. Otrzymały upomnienie.

Jak podaje serwis ABC News, na Florydzie poza pracownikami służby zdrowia oraz rezydentami i personelem placówek opieki długoterminowej szczepionki mogą otrzymać osoby w wieku co najmniej 65 lat.

Leave a Reply