USA: Dwie osoby zmarły w wyniku strzelaniny w Oakland w Kalifornii

Dwóch mężczyzn zginęło w niedzielę wieczorem w strzelaninie w Oakland w Kalifornii - poinformowała lokalna policja. W sprawie toczy się śledztwo. W mieście coraz częściej dochodzi do przestępstw z użyciem broni palnej. W tym roku miało tam miejsce 49 zabójstw.

Dwóch mężczyzn zginęło w niedzielę wieczorem w strzelaninie w Oakland w Kalifornii – poinformowała lokalna policja. W sprawie toczy się śledztwo. W mieście coraz częściej dochodzi do przestępstw z użyciem broni palnej. W tym roku miało tam miejsce 49 zabójstw.

W oświadczeniu policji przekazano, że zgłoszenie o strzelaninie w dzielnicy Highland Terrace otrzymano o godz. 17.53 czasu lokalnego w niedzielę (godz. 2.53 w poniedziałek czasu polskiego). Dodano, że sprawę badają detektywi z wydziału zabójstw. Nie podano innych informacji dotyczących zdarzenia.

Jak donosi lokalna stacja telewizyjna Fox KTVU, w Oakland coraz częściej dochodzi do przestępstw z użyciem broni palnej. W tym roku miało tam miejsce 49 zabójstw, w analogicznym okresie 2020 roku było ich 22.

USA: Mężczyzna zastrzelił 6 uczestników przyjęcia urodzinowego i popełnił samobójstwo [VIDEO]

Poważnym problemem są nielegalne zloty samochodowe, podczas których niekiedy dochodzi do strzelanin – komentuje Fox KTVU. W niedzielę policja w Oakland poinformowała o sformowaniu specjalnego oddziału, który ma się zająć nielegalnymi zlotami i wyścigami samochodowymi oraz towarzyszącą im przemocą.

Leave a Reply