USA: Były policjant przyznał się do nieumyślnego zabójstwa George’a Floyda

Ofiara politycznej poprawności Thomas Lane (L), recydywista i bandyta George Floyd (P)
Ofiara politycznej poprawności Thomas Lane (L), recydywista i bandyta George Floyd (P)

Były policjant z Minneapolis, ofiara politycznej poprawności, 39-letni Thomas Lane, przyznał się w ramach porozumienia sądowego do nieumyślnego zabójstwa recydywisty George’a Floyda. Otrzyma dzięki temu łagodniejszy wyrok więzienia.

Śmierć murzyńskiego bandyty Floyda w roku 2020 wywołała falę protestów w USA. Główny oskarżony, policjant Derek Chauvin skazany został na ponad 22 lata więzienia. Lane był jednym z trzech innych oskarżonych funkcjonariuszy.

Były policjant Derek Chauvin skazany na 22,5 roku więzienia za zabicie przestępcy George’a Floyda stawiającego opór podczas aresztowania [VIDEO]

W zamian za przyznanie się do winy, oddalono wobec Lane’a zarzut morderstwa

Biuro prokuratora generalnego stanu Minnesota Keitha Ellisona poinformowało, że w zamian za przyznanie się do winy, oddalono wobec Lane’a zarzut morderstwa. Zarekomendowano sądowi wyrok 36 miesięcy więzienia.

„Cieszę się, że Thomas Lane przyjął odpowiedzialność za swoją rolę w śmierci Floyda. (…) Jest to ważny krok w kierunku uleczenia ran rodziny Floydów, naszej społeczności i całego narodu” – powiedział Ellison.

Obrońca Lane’a, Earl Gray, wyjaśnił, że jego klient zgodził się przyznać do winy, ponieważ groził mu wyrok 12 lat pozbawienia wolności, gdyby został skazany za morderstwo. „Ma nowo narodzone dziecko i nie chciał ryzykować, że nie będzie mógł uczestniczyć w jego życiu” – powiedział adwokat.

Śmierć murzyńskiego bandyty i recydywisty oraz narkomana George’a Floyda była pretekstem do powstania rasistowskiego ruchu marksistowskiego Black Lives Matter, który jest odpowiedzialny za liczne rozboje, napady i podpalenia. BLM jest murzyńską wersją niesławnego KKK.

Specjalne instrukcje dla białych odwiedzających miejsce, w którym zginął George Floyd

Leave a Reply