USA: 30-letni mężczyzna hospitalizowany z powodu zakrzepów krwi po szczepieniu J&J

Przypadek mężczyzny z Bay Area jest pierwszym przypadkiem, w którym urzędnicy zdrowia publicznego w Stanach Zjednoczonych wyraźnie przyznali się do „zespołu trombocytopenii wywołanej szczepionką” u mężczyzny, który otrzymał produkt medyczny firmy Johnson & Johnson.

Przypadek mężczyzny z Bay Area jest pierwszym przypadkiem, w którym urzędnicy zdrowia publicznego w Stanach Zjednoczonych wyraźnie przyznali się do „zespołu trombocytopenii wywołanej szczepionką” u mężczyzny, który otrzymał produkt medyczny firmy Johnson & Johnson.

30-letni mężczyzna hospitalizowany z powodu zakrzepów krwi po szczepieniu J&J.

Jak donosi San Francisco Chronicle, uważa się, że jest to pierwszy tego rodzaju przypadek, w którym 30-letni mężczyzna jest leczony z powodu zaburzenia krzepnięcia krwi, które rozwinęło się po otrzymaniu szczepionki Johnson & Johnson (J&J) przeciwko COVID-19 San.

Do Polski trafi 120 tys. szczepionek Johnson&Johnson. Tymczasem w Kolorado zamknięto ośrodek szczepień z powodu powikłań po tym preparacie

„Mężczyzna został zaszczepiony 8 kwietnia, a tydzień później doświadczył narastającego bólu w dolnej części pleców i nóg.

Był hospitalizowany w centrum medycznym Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco (UCSF), gdzie otrzymał leczenie „obejmujące dożylną immunoglobulinę, antykoagulant argatroban i prednizon” – powiedziała rzeczniczka UCSF Suzanne Leigh w poniedziałkowym oświadczeniu.

Lekarze z UCSF powiedzieli, że mężczyzna jest leczony z powodu trombocytopenii wywołanej szczepionką (VITT) i że dobrze reaguje na leczenie. Wkrótce powinien zostać zwolniony ze szpitala.

VITT charakteryzuje się obecnością dwóch schorzeń jednocześnie: zakrzepicy (często w nietypowych miejscach, takich jak żyły zatok mózgowych lub żyły splanchniczne) i małopłytkowości, która jest związana z wcześniejszym podaniem szczepionek J&J lub AstraZeneca.

„Zgodnie z naszą najlepszą wiedzą, jest to pierwszy pacjent płci męskiej z zespołem VITT w USA po wydaniu zezwolenia na użycie szczepionki J&J w nagłych wypadkach 27 lutego 2021 r.” – powiedział Leigh.

Johnson & Johnson: Największy Eksperyment Medyczny Na Najmłodszych. Szczepionka COVID-19 Wywołuje HIV?

Dr Monica Gandhi, zastępca szefa oddziału i profesor medycyny na UCSF, powiedziała: „Ta konkretna osoba miała łagodniejszy skrzep, a jeden w nodze. Ale z pewnością to prawdziwy skrzep, a on ma około 30 lat, więc prawdopodobnie może być powiązany ze szczepionką ”.

Wiadomość nadeszła zaledwie kilka dni po tym, jak niezależny panel doradczy Centers for Disease Control and Prevention (CDC) 23 kwietnia głosował od 10 do 4 za zaleceniem dalszego stosowania szczepionki J&J po potwierdzeniu „możliwego związku” między szczepionką a rzadkim zaburzeniem krzepnięcia krwi głównie u ludzi młodych. Panel uznał, że korzyści wynikające ze szczepionki przewyższają ryzyko.

Izraelscy lekarze odkryli nowy efekt uboczny szczepionki na COVID-19?

Na początku tego miesiąca CDC tymczasowo wstrzymało szczepienie J&J po potwierdzeniu, że urzędnicy ds. zdrowia badali sześć przypadków zakrzepów krwi w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie sześć wystąpiło u kobiet w wieku od 18 do 48 lat, a objawy wystąpiły od sześciu do 13 dni po szczepieniu.

Jednak podczas spotkania 23 kwietnia panel doradczy CDC powiedział, że znalazł 15 kobiet, u których zdiagnozowano rzadkie zakrzepy krwi, w tym trzy, które zmarły. Tylko dwie kobiety były w wieku powyżej 50 lat, przy czym największe ryzyko dotyczyło kobiet w wieku od 30 do 39 lat.

WAŻNE! 18-latka przeszła trzy operacje mózgu przez zatory spowodowane szczepionką na COVID19

———————————————————

© [27/04-21] Children’s Health Defense, Inc. This work is reproduced and distributed with the permission of Children’s Health Defense, Inc. Want to learn more from Children’s Health Defense? Sign up for free news and updates from Robert F. Kennedy, Jr. and the Children’s Health Defense. Your donation will help to support us in our efforts.

 

1 KOMENTARZ

Leave a Reply