Ukraińskie wojsko: Do Doniecka przybyli najemnicy, którzy mają przeprowadzać zamachy

Do kontrolowanego przez separatystów Doniecka w Donbasie na wschodzie Ukrainy przybyli najemnicy, którzy wraz z rosyjskimi służbami mają przeprowadzać zamachy, aby następnie oskarżyć o to stronę ukraińską - twierdzi operacyjno-taktyczne zgrupowanie "Wschód" ukraińskich sił zbrojnych.

Ukraińskie wojsko: Do Doniecka przybyli najemnicy, którzy mają przeprowadzać zamachy

Do kontrolowanego przez separatystów Doniecka w Donbasie na wschodzie Ukrainy przybyli najemnicy, którzy wraz z rosyjskimi służbami mają przeprowadzać zamachy, aby następnie oskarżyć o to stronę ukraińską – twierdzi operacyjno-taktyczne zgrupowanie „Wschód” ukraińskich sił zbrojnych.

„W związku z zaostrzeniem sytuacji na linii rozgraniczenia z różnych źródeł zaczęły napływać informacje w sprawie przygotowania przez okupacyjne wojska i ich rosyjskich kuratorów serii prowokacji” – napisano w komunikacie.

„Według danych wywiadu w celu przeprowadzenia prowokacji do Doniecka przybyły jednostki najemników z tzw. grupy Wagnera, którzy wraz z rosyjskimi służbami specjalnymi mają przeprowadzić serię zamachów terrorystycznych – mają wysadzić budynki mieszkalne” – czytamy.

Jak dodano, celem takich prowokacji ma być oskarżenie o te działania Ukrainy i dalsza eskalacja.

Podkreślono, że ukraińskie siły nie planują żadnych działań ofensywnych.

Leave a Reply