Ukraiński wywiad: Wielu rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony

Wielu rosyjskim pilotom zestrzelonych nad Ukrainą samolotów wojskowych nie otwierają się spadochrony - pisze w środę agencja Ukrinform, powołując się na ukraiński wywiad wojskowy.

Ukraiński wywiad: Wielu rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony

Wielu rosyjskim pilotom zestrzelonych nad Ukrainą samolotów wojskowych nie otwierają się spadochrony – pisze w środę agencja Ukrinform, powołując się na ukraiński wywiad wojskowy.

„Zestrzelonym nad Ukrainą rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony. Przypadek? Nie sądzimy” – stwierdzono w komunikacie.

Jak wskazano, kilka dni temu ukraiński system obrony przeciwlotniczej zestrzelił rosyjski myśliwiec Su-27. Pilot katapultował się, ale zginął.

Trwa analiza szczątków tego i innych rosyjskich samolotów strąconych przez Ukraińców. Ze wstępnych danych wynika, że jedną z przyczyn tego, że spadochron nie działa, może być jego umyślne nieprawidłowe ułożenie przed wylotem – podkreślono.

„Putin zdecydował, że oddawanie takich ludzi w ręce wymiaru sprawiedliwości i ujawnianie prawdy całemu światu nie jest zgodne z kremlowskimi zasadami” – czytamy. „Lepiej przed wylotem trochę +poprawić+ pilotowi spadochron” – dodano. „Bo martwy pilot nikomu niczego nie opowie” – stwierdzono w komunikacie.

Leave a Reply