Ukraina: W ostrzale w Kijowie zginęła dziennikarka portalu śledczego The Insider

W rosyjskim ostrzale w Kijowie zginęła dziennikarka portalu śledczego The Insider Oksana Baulina - podał w środę ten serwis. Oprócz niej zginęła jeszcze jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Ukraina: W ostrzale w Kijowie zginęła dziennikarka portalu śledczego The Insider

W rosyjskim ostrzale w Kijowie zginęła dziennikarka portalu śledczego The Insider Oksana Baulina – podał w środę ten serwis. Oprócz niej zginęła jeszcze jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Dziennikarka zginęła w ostrzale w Kijowie podczas wykonywania zadania redakcyjnego – czytamy na portalu The Insider. Kobieta dokumentowała zniszczenia spowodowane ostrzałem ze strony rosyjskich wojsk w dzielnicy Padół. Podczas pracy znalazła się pod kolejnym ostrzałem rakietowym – dodano.

Wraz z nią zginął jeszcze jeden cywil, a dwie towarzyszące im osoby zostały ranne.

Portal informuje, że Baulina przed przyjściem do redakcji pracowała w Fundacji Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego. Po wpisaniu fundacji do rejestru organizacji ekstremistycznych kobieta wyjechała z Rosji. Dziennikarka udała się na Ukrainę, gdzie zrobiła kilka reportaży ze Lwowa i Kijowa.

Latem ubiegłego roku portal The Insider, którego redakcja działała w Rydze, został wpisany przez władze rosyjskie na listę mediów „zagranicznych agentów”. The Insider zajmował się, wraz z platformą śledczą Bellingcat, m.in. badaniem próby otrucia opozycjonisty Nawalnego oraz operacją rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU w Czechach i Bułgarii.

Leave a Reply