UK: Seks między osobami nie mieszkającymi razem zakazany z powodu COVID-19

Pary mieszkające osobno na poziomach 2 i 3 stref zamkniętych Borisa Johnsona nie mogą już uprawiać seksu w swoich domach, chyba że są częścią „bańki wsparcia”.

Pary mieszkające osobno na poziomach 2 i 3 stref zamkniętych Borisa Johnsona nie mogą już uprawiać seksu w swoich domach, chyba że są częścią „bańki wsparcia”.

Birmingham, część West Midlands i inne obszary zostały objęte dalszymi ograniczeniami po wzroście liczby potwierdzonych przypadków koronawirusa, a Londyn, Essex i York mają wejść na wyższe poziomy od niedzieli.

Nowe poprawki do przepisów dotyczących koronawirusa z czerwca sprawiły, że przygodny seks i seks z kimś, z kim się nie mieszka, były nielegalne, ponieważ stanowiłoby to spotkanie. We wrześniu prawo zostało złagodzone w przypadku par pozostających w „ustalonym związku”, ale zakaz swobodnego seksu pozostaje utrzymany.

Zgodnie z nowym, trójstopniowym systemem dystansu społecznego i godziny policyjnej premiera Johnsona, pary mieszkające osobno w strefach Poziomu 2 (średniego) i Poziomu 3 (wysokiego) będą miały zakaz uprawiania seksu we własnych domach.

Rzecznik rządu potwierdził te zasady, mówiąc dziennikarzom w piątek: „Zasady dotyczące mieszania się gospodarstw domowych na poziomie 2 stanowią, że należy spotykać się z osobami tylko z własnego gospodarstwa domowym, chyba że utworzyliście bańkę wsparcia i to oczywiście dotyczy niektórych par”. (Bańka wsparcia to sytuacja, w której samotna osoba może utworzyć grupę z innymi osobami mieszkającymi w różnych domostwach).

Zapytany, dlaczego klauzula wrześniowa dotycząca par nie pozostających w konkubinacie została usunięta, rzecznik rządu wyjaśnił: „Ponieważ celem wprowadzonych środków jest przerwanie łańcucha transmisji między gospodarstwami domowymi, a według dostępnych opinii naukowych transmisja wirusa jest większa w pomieszczeniach”.

Pary, które nie mieszkają razem i nie znajdują się w bańce wsparcia, mogą nadal spotykać się na zewnątrz, pod warunkiem, że „przestrzegają zasad dystansu społecznego i zasady ręka, twarz, przestrzeń”, powiedział rzecznik prasowy gazecie Birmingham Mail.

Kwestia ograniczeń związanych z seksem i koronawirusem trafiła na pierwsze strony gazet w maju, kiedy ujawniono, że architekt pierwszego lockdownu, profesor Neil Ferguson z Imperial College, pozwolił swojej zamężnej kochance dwukrotnie podróżować do jego domu, mimo że było to bezpośrednie naruszenie zasady, które w tamtym czasie były najsurowsze w całym kraju.

Neil Ferguson i jego kochanka pozostajaca w lewicowym otwartym zwiazku malzenskim
Neil Ferguson i jego kochanka pozostająca w lewicowym otwartym związku małżeńskim.

Ferguson został zmuszony do rezygnacji z funkcji doradcy naukowego rządu, a policja powiedziała, że ​​nie będzie badać sytuacji, mimo że funkcjonariusze w tym czasie spotykali się z krytyką za ich brutalne podejście do innych Brytyjczyków rzekomo łamiących przepisy dotyczące blokad.

Leave a Reply