UK: Na zniesienie restrykcyj Brytyjczycy będą musieli poczekać jeszcze kilka tygodni [VIDEO]

Całkowite zniesienie restrykcji koronawirusowych w Anglii, które planowane było na 21 czerwca, zostaje opóźnione o cztery tygodnie, czyli do 19 lipca - ogłosił w poniedziałek późnym popołudniem brytyjski premier Boris Johnson.

Całkowite zniesienie restrykcji koronawirusowych w Anglii, które planowane było na 21 czerwca, zostaje opóźnione o cztery tygodnie, czyli do 19 lipca – ogłosił w poniedziałek późnym popołudniem brytyjski premier Boris Johnson.

Jak wyjaśnił, wobec rozprzestrzeniania się wariantu Delta, rozsądne jest poczekanie nieco dłużej ze zniesieniem restrykcji, pozwoli to na zaszczepienie większej liczby osób. Dodał, że po dwóch tygodniach, czyli 5 lipca, nastąpi ponowna ocena sytuacji i jeśli nastąpi poprawa, termin mógłby zostać przyspieszony.

Wcześniej w poniedziałek podano, że w ciągu ostatniej doby wykryto 7742 nowe zakażenia koronawirusem, co jest drugim najwyższym bilansem od końca lutego. W zeszłym tygodniu brytyjski rząd informował, że indyjski wariant (Delta) odpowiada za 91 proc. nowych przypadków.

UK: Wystąpienie Matta Hancocka w sprawie zarzutów o niekompetencję i nieudolność podczas pandemii COVID-19

Przed siedzibą premiera Wielkiej Brytanii przy Downing Street odbył się protest przeciwników restrykcyj rządowych. Sytuację skomentował w mediach społecznościowych wiceprezes Partii KORWiN w Zjednoczonym Królestwie Sebastian Ross.

Na nagraniu zamieszczonym przez polityka możemy zobaczyć uciekającego przed Brytyjczykami ministra zdrowia Matta Hancocka oraz uciekającego pieszo przed wściekłym tłumem dziennikarza BBC, który ukrył się za kordonem policji.

Leave a Reply