UK: Minister zdrowia Matt Hancock przyłapany z pracownicą. Dystans społeczny nie dla wszystkich [VIDEO]

Wielki skandal wybuchł w Wielkiej Brytanii po tym, jak tabloid opublikował zdjęcia ministra zdrowia Matta Hancock'a całującego swoją doradczynię, żonę milionera Ginę Coladangelo. Incydent miał miejsce w siedzibie Departamentu Zdrowia.

Wielki skandal wybuchł w Wielkiej Brytanii po tym, jak tabloid opublikował zdjęcia ministra zdrowia Matta Hancock’a całującego swoją doradczynię, żonę milionera Ginę Coladangelo. Incydent miał miejsce w siedzibie Departamentu Zdrowia.

Matthew Hancock od 2018 pełni funkcję ministra zdrowia w Wielkiej Brytanii. Jak ujawnił “The Sun” minister wdał się w romans ze swoją najbliższą doradczynią 43-letnią Giną Coladangelo, którą zatrudnił w zeszłym roku.

42-letni Hancock i milionerka Coladangelo zostali przyłapani przez kamery w jego biurze w siedzibie Departamentu Zdrowia w Londynie. Warto wspomnieć, że brytyjski minister jest żonaty od 2006 roku. Z Marthą Hancock ma córkę i dwóch synów.

Zdjęcia opublikowane przez tabloid, na których widać, jak polityk namiętnie całuje 43-letnią Coladangelo, zrobiono 6 maja ok. godz. 15:00. Kiedy zmutowany szczep koronawirusa szalał w Wielkiej Brytanii, minister zdrowia koncentrował się wówczas na swoim romansie.

Informator z otoczenia ministra w rozmowie z “The Sun” stwierdził, że “szokujące jest to, że pan Hancock miał romans w środku pandemii ze swoją doradczynią i koleżanką, którą zatrudnił z publicznych pieniędzy”.

Próbowali utrzymać to w tajemnicy, ale wszyscy wiedzą, co dzieje się w takim budynku – mówi informator tabloidu.

Jestem po prostu zdumiony, że był tak bezczelny. Zaszokowało to również ludzi, ponieważ umieścił ją w tak ważnej, finansowanej ze środków publicznych roli i takie rzeczy robią w godzinach pracy, kiedy wszyscy inni ciężko pracują – dodaje informator “The Sun”

Gina Coladangelo prywatnie jest matką trójki dzieci i żoną Olivera Tressa. Pełni funkcję dyrektora ds. komunikacji w sklepie odzieżowym Oliver Bonas, założonym przez jej męża.

Jest także dyrektorem i głównym udziałowcem firmy lobbingowej Luther Pendragon, która oferuje klientom “głębokie zrozumienie mechanizmów rządowych”. W marcu zeszłego roku Matt Hancock potajemnie wyznaczył ją do swojego wydziału jako nieopłacaną doradczynię na podstawie sześciomiesięcznego kontraktu.

We wrześniu ub.r. minister mianował ją dyrektorem niewykonawczym w DHSC, tym samym Coladangelo stała się członkiem rady nadzorczej departamentu.

Gina Coladangelo została zatrudniona przez Matta Hancocka, gdy w Wielkiej Brytanii szalała pandemia koronawirusa. Ma ponad 20 lat doświadczenia w marketingu i miała być doradczynią w trudnych czasach radzenia sobie z ciężką sytuacją epidemiczną. Brytyjczycy mają żal, że zatrudniona za pieniądze podatników kobieta, okazała się kochanką ministra.

UK: List otwarty pełnych obaw naukowców na łamach British Medical Journal z apelem o zaprzestanie testowania dzieci na COVID-19

– Przepraszam, że zawiodłem wiele osób, jest mi bardzo przykro. Także dlatego, że złamałem zasady dystansu społecznego w czasie pandemii – tłumaczył się minister, nie odnosząc się jednak do tematu zdrady i oszukiwania swojej żony.

Minister nie zamierza rezygnować ze stanowiska, choć pojawiły się głosy, że premier Boris Johnson powinien go zwolnić. Na razie przyjął przeprosiny Hancocka i uważa sprawę za zamkniętą.

Matt Hanckock prosił o “prywatność w tej osobistej sprawie” zaledwie kilka godzin po opublikowaniu zdjęć z monitoringu. Jego żona została sfotografowana przez reporterów “The Sun” jak wyjeżdża z domu. Z kolei Gina Coladangelo nie ustosunkowała się do całej sprawy.

2 KOMENTARZE

Leave a Reply