UK: Kolejna 'spiskowa teoria’ staje się faktem. IV rewolucja przemysłowa za £400 milionów!

Boris Johnson ogłosił wraz z Billem Gatesem kosztowne partnerstwo technologiczne, mówiąc, że to połączenie zapoczątkuje „zieloną rewolucję przemysłową”, zdolną do spełnienia brytyjskich zobowiązań klimatycznych i pokrycia kosztów, których Londyn nie byłby w stanie pokryć.

UK: Kolejna 'spiskowa teoria' staje się faktem. IV rewolucja przemysłowa za £400 milionów!

Boris Johnson ogłosił wraz z Billem Gatesem kosztowne partnerstwo technologiczne, mówiąc, że to połączenie zapoczątkuje „zieloną rewolucję przemysłową”, zdolną do spełnienia brytyjskich zobowiązań klimatycznych i pokrycia kosztów, których Londyn nie byłby w stanie pokryć.

IV Rewolucja Przemysłowa wydaje się być już oczywistością, nie teorią spiskową. Na niedawnym szczycie Global Investment w londyńskim Muzeum Nauki przed konferencją klimatyczną COP26 premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział – Osiągniemy nasze ambitne cele klimatyczne tylko wtedy, gdy szybko rozwiniemy nowe technologie w obszarach takich jak ekologiczny wodór i zrównoważone paliwa lotnicze, czyli technologie, które jeszcze kilka lat temu wydawały się niemożliwe.

Wraz z miliarderem, filantropem Gatesem, premier przedstawił plan przeznaczenia 400 milionów funtów na inwestycje w nowe zielone technologie, zapowiadając wkład założyciela Microsoftu jako kluczowy element programu rozwojowego, który w innym przypadku byłby niewykonalny z komercyjnego punktu widzenia, a tym samym zbyt kosztowny do podjęcia przez sam rząd Jej Królewskiej Mości.

UK: Armia Brytyjska otworzyła farmę paneli słonecznych. Projekt Prometeusz, czyli Agenda NET ZERO 2050 rozpoczęta!

– Partnerstwo z kierowaną przez Gatesa koterią inwestorów prywatnych o nazwie Breakthrough Energy Catalyst pomogłoby wzmocnić pozycję technologiczną Wielkiej Brytanii w zakresie wychwytywania i składowania dwutlenku węgla, zielonej technologii wodorowej, długoterminowej żywotności baterii i lotnictwa bezemisyjnego („odrzutowiec zero”) – wyjaśnił Boris Johnson, dodając, że program przyniesie również „wysokiej jakości miejsca pracy” w Wielkiej Brytanii.

Nawet Reliance Industries Limited ogłosiło, że wniesie do 50 milionów dolarów w Breakthrough Energy Ventures, których właścicielami są m.in. Bill Gates i George Soros.

Londyn zobowiązał się już do co najmniej 200 milionów funtów na rozwój nowych zielonych technologii, podczas gdy założyciel Microsoft Gates obiecał, że dorówna zobowiązaniom 10 Downing do kolejnych 200 milionów funtów za pośrednictwem Breakthrough Energy Ventures.

Bill Gates i Boris Johnson pieczętują IV Rewolucję Przemysłową w Wielkiej Brytanii, 19 października, Londyn / Źródło: Reuters
Bill Gates i Boris Johnson pieczętują IV Rewolucję Przemysłową w Wielkiej Brytanii, 19 października, Londyn / Źródło: Reuters

Potentat oprogramowania zorganizował wcześniej grupę inwestorów, aby zebrać duże sumy pieniędzy, które zostaną zainwestowane w „zielone” projekty IV rewolucji.

Obiecując zwiększenie skali projektów przyjaznych dla środowiska i „obniżenie tych kosztów”, Gates przewidział, że jego pomoc może „przenieść nowe projekty zielonej energii do tego samego miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj, z energią słoneczną i wiatrową na lądzie, dzięki czemu można je skalować, by zmniejszyć emisje”.

– Nasze partnerstwo z Wielką Brytanią przyspieszy wdrażanie tych krytycznych rozwiązań klimatycznych, pomagając uczynić je bardziej przystępnymi i dostępnymi – dodał Gates, wyjaśniając, że aby osiągnąć zero netto, koszt „czystych technologii” musiał zostać obniżony do punktu, w którym mógłby konkurować z mniej ekologicznymi rodzajami energii, które są obecnie używane.

Za sprawą Borisa Johnsona większość, która zebrała się na spotkaniu wkrótce będzie jego gośćmi na konferencji klimatycznej COP26, która rozpocznie się 31 października w Glasgow, zauważając, że łącznie 200 uczestników już zarządza aktywami o wartości 24 bilionów dolarów.

– Powinniśmy wykorzystać ten moment, wspólnie jako rządy, do wykorzystania bilionów na  rynku, tworząc platformy krajowe, które nie tylko zajmą się zmianą klimatu, ale zapewnią zielone miejsca pracy i zielony wzrost na całym świecie – skwitował.

Leave a Reply