UK: Dziesiątki tysięcy Brytyjczyków w Londynie protestowało przeciw lockdownowi [VIDEO]

Dziesiątki tysięcy Brytyjczyków w Londynie protestowało przeciw lockdownowi, pomimo ograniczeń dotyczących masowych zgromadzeń podczas "pandemii" COVID-19.

Dziesiątki tysięcy Brytyjczyków w Londynie protestowało przeciw lockdownowi, pomimo ograniczeń dotyczących masowych zgromadzeń podczas „pandemii” COVID-19.

Wydarzenie zostało nazwane przez organizatorów: „Unite for Freedom”.

Protestujący postrzegają ograniczenia związane z COVID-19 jako niepotrzebne i naruszające prawa człowieka. Sprzeciwiają się masowym szczepieniom, noszeniu masek i tzw. paszportom szczepionkowym.

Metropolitan Police nie potwierdziła szacunków dotyczących liczby protestujących w Londynie Brytyjczyków.

Protestujący skandowali „wolność” i „zdejmij maskę”, a niektórzy nieśli plakaty z napisami: „Nie dla paszportów szczepień” i „lockdown zabija”.

Podczas palenia kolorowych flar trzymano banery z napisem „wolność jest nienegocjowalna”.

UK: Protestujący starli się z policją w Londynie [VIDEO]

Rzecznik Metropolitan Police powiedział, że nie ma wiedzy o żadnych aresztowaniach.

Przekazano jednak ostrzeżenie na Twitterze policji metropolitarnej. „Dziś w centrum Londynu prowadzimy operację policyjną będącą wynikiem wielu demonstracji” – czytamy.

„Każdy, kto przyjeżdża do Londynu na protest, musi upewnić się, że jego zgromadzenie jest zgodne z prawem, a organizator musi przeprowadzić ocenę ryzyka” – dodają funkcjonariusze.

Tłum skandował też „aresztować Matta Hancocka” [brytyjski minister zdrowia – przyp. red.] i „aresztować Borisa Johnsona”. Jeden z uczestników manifestacji przez megafon mówił gapiom: „Twój rząd cię okłamuje, oni są terrorystami”.

„Kiedy nakładasz tę maskę na twarz, tylko przedłużasz ten dystopijny koszmar i mówisz swojemu rządowi, że będziesz posłuszny” – krzyczała do publiczności inna kobieta.

Na plakacie, który był szeroko rozpowszechniany w mediach społecznościowych przed wydarzeniem, organizatorzy zapewniali, że rozpoczną „największą uliczną imprezę, jaką Londyn kiedykolwiek widział”.

Na plakacie możemy przeczytać także: „Przynieście swoje instrumenty, przynieście swój rytm, przynieście garnki i patelnie, przynieście swój głos, przynieście swoje serce”.

WOW! MUSISZ TO OBEJRZEĆ! „To my, wolni ludzie”! Ten utwór polskiego rapera z UK obiega sieć z prędkością światła! [VIDEO]

Anglia złagodziła swoje ograniczenia w ostatnich tygodniach. Sklepy z artykułami pierwszej potrzeby i lokale gastronomiczne na świeżym powietrzu zostały ponownie otwarte 12 kwietnia, ale spotkania w pomieszczeniach są nadal zakazane przynajmniej do 17 maja.

Zgodnie z planem rządowym mającym na celu złagodzenie ograniczeń, zagraniczne wakacje dla osób mieszkających w Anglii mogą zostać wznowione 17 maja, a paszporty szczepień prawdopodobnie będą niezbędne w podróży za granicę.

„Pracujemy nad rozwiązaniem, które umożliwi mieszkańcom udowodnienie ich statusu Covid-19, w tym statusu szczepień” – powiedziała rzeczniczka Departamentu Transportu.

„Pracujemy nad tym jako priorytetem i zamierzamy jak najszybciej przygotować rozwiązanie”.

Marsz, który początkowo miał być częścią ruchu „Kill the Bill” przeciwko prawom przyznającym policji większe uprawnienia.

Leave a Reply