UK: Armia Brytyjska otworzyła farmę paneli słonecznych. Projekt Prometeusz, czyli Agenda NET ZERO 2050 rozpoczęta!

Pierwsza fotowoltaiczna farma Armii Brytyjskiej została oficjalnie otwarta przez Ministra ds. Zamówień Obronnych, Jeremy'ego Quina

UK: Armia Brytyjska otworzyła farmę paneli słonecznych. Projekt Prometeusz, czyli Agenda NET ZERO 2050 rozpoczęta!

Pierwsza fotowoltaiczna farma Armii Brytyjskiej została oficjalnie otwarta przez Ministra ds. Zamówień Obronnych, Jeremy’ego Quina

Wszystko wskazuje na to, że przygotowania do agendy NET ZERO 2050 idą pełną parą w Zjednoczonym Królestwie. Właśnie otworzono potężną farmę paneli słonecznych zainstalowaną przez armię brytyjską.

Ukończona na początku tego miesiąca i wielkości prawie ośmiu boisk piłkarskich farma słoneczna znajduje się w The Defense School of Transport (DST) w Leconfield i stanowi część wartej 200 milionów funtów inwestycji armii brytyjskiej w projekt Prometheus, która ma na celu wykorzystanie energii odnawialnej.

Od poniedziałku nowe zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii. Zaszprycowani bez testów

Zbudowana przez Centrica Business Solutions farma fotowoltaiczna składa się z ponad 4000 paneli słonecznych i jest pierwszą z czterech oficjalnie otwartych lokalizacji pilotażowych. We wszystkich czterech lokalizacjach projekt szacuje 1 milion funtów oszczędności na wydajności i 2 000 t CO2e (ton ekwiwalentu dwutlenku węgla) rocznie, przy czym oszczędności kosztów należy ponownie zainwestować w niezbędną infrastrukturę wojskową.

Minister zamówień obronnych Jeremy Quin powiedział:
Ta wielomilionowa inwestycja potwierdza nasze zaangażowanie w Net Zero 2050 i rozwijanie bardziej zrównoważonej usługi. Znaczne inwestycje spowodują powstanie bardziej wydajnego i przyjaznego środowisku osiedla.

Przewiduje się, że farma paneli słonecznych o powierzchni około czterech hektarów i maksymalnej mocy 2,3 megawata pozwoli wykonać agendę NET ZERO, czyli zaoszczędzić 700 ton emisji dwutlenku węgla i obniżyć rachunki za energię elektryczną o jedną trzecią rocznie w DST.

Większość wytworzonej energii zostanie wykorzystana na miejscu w DST, aby zapewnić wsparcie pracownikom tam przebywającym. Może to obejmować zasilanie mieszkań, biur, hangarów, sal lekcyjnych i sali gimnastycznej, a wszelkie nadwyżki zostaną wywiezione do sieci.

Nakreślone w ostatnim dokumencie Defence Command Paper, innowacje i zielone inicjatywy będą na czele przyszłej armii, której częścią jest projekt Prometheus. Jest to dodatkowo wspierane przez wzrost wydatków o 24 miliardy funtów w ciągu czterech lat, ogłoszony przez premiera w listopadzie ubiegłego roku.

Dyrektor Bazy i Infrastruktury, generał dywizji David Southall powiedział –
Nasza pierwsza działająca farma fotowoltaiczna w Leconfield stanowi kluczowy kamień milowy w ekologicznej agendzie armii; pokazuje nasze zdecydowane zaangażowanie w przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych, wykorzystując energię odnawialną do zasilania naszych nieruchomości.

Rząd polski pełen energii do niszczenia Polaków. Zapłacisz 3 razy więcej za prąd!

Leconfield jest pierwszym z czterech obiektów pilotażowych, które zostaną otwarte w tym roku; każda z nich opiera się na naszej wiedzy i doświadczeniu, dzięki czemu w ciągu dekady możemy rozbudować i dostarczyć łącznie 80 farm fotowoltaicznych na terenie Army Estate; nadal myślimy na dużą skalęzaczynamy na małą skalęszybko się skalujemy.

Aby pomóc zredukować emisje gazów cieplarnianych w całym obszarze obrony, armia zainwestuje 200 milionów funtów w swoje farmy słoneczne w ciągu najbliższych 10 lat. Inicjatywa ma na celu wsparcie rządu brytyjskiego w osiągnięciu celu NET ZERO, czyli zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

Dyrektor zarządzający Centrica Business Solutions, Greg McKenna, powiedział – To był zaszczyt współpracować z armią, aby dostarczyć swój pierwszy duży system solarny tutaj, w DST Leconfield.

Osiągnięcie Net Zero będzie wymagało ogromnego wysiłku, ale wykazując przywództwo w zakresie zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji dwutlenku węgla, armia wprowadziła szablon, który reszta sektora publicznego i przemysłu może powielać.

Budowa trzech dodatkowych miejsc pilotażowych jest już w toku. Duke of Gloucester Barracks w Gloucestershire, Rock Barracks w Suffolk i Baker Barracks na Thorney Island w Sussex mają zostać otwarte w przyszłym roku. Firma 3Ti otrzymała kontrakt na wykonanie budowy tych obiektów, podaje gov.uk.

Leave a Reply