UK: Apel Borisa Johnsona. Masz operację? Zapomnij, szczep***ki są ważniejsze!

Premier i narodowo-socjalistyczna służba zdrowia przeciwko szczepowi Omicron wystosowali pilny ogólnokrajowy apel wzywający ludzi do dźgania bez opamiętania.

UK: Apel Borisa Johnsona. Masz operację? Zapomnij, szczep***ki są ważniejsze!

Premier i narodowo-socjalistyczna służba zdrowia przeciwko szczepowi Omicron wystosowali pilny ogólnokrajowy apel wzywający ludzi do dźgania bez opamiętania.

Premier wraz z NHS wystosował w niedzielę, 12 grudnia pilny ogólnokrajowy apel wzywający ludzi do wzięcia eksperymentalnej szczepionki, ponieważ przedstawił plany znacznego zwiększenia zdolności szczepień dla NHS.

Bytyjscy naczelni lekarze podnieśli dziś poziom alarmowy Covid w Wielkiej Brytanii z poziomu 3 do poziomu 4 ze względu na szybki wzrost przypadków wariantu Omicron.

UK: Zmiany w NHS? Parlament rozważa projekt ustawy o jeszcze bardziej upolitycznionym systemie narodowo-socjalistycznej opieki zdrowotnej

Od najbliższego piątku obowiązek noszenia maseczek rozciągnięty zostanie na większość pozostałych zamkniętych przestrzeni publicznych, z wyjątkiem tych, gdzie byłoby to niepraktyczne w związku z jedzeniem, piciem, śpiewaniem czy ćwiczeniami. Wymóg taki już od listopada dotyczy sklepów i transportu publicznego.

Od poniedziałku przywrócone zostaje zalecenia pracy z domu dla tych osób, które mają taką możliwość, a w tym tygodniu zaczną obowiązywać certyfikaty covidowe jako warunek wejścia do klubów nocnych i innych miejsc z dużą publicznością.

Będą one wymagane we wszystkich miejscach zamkniętych bez wyznaczonych miejsc siedzących z widownią powyżej 500 osób, we wszystkich miejscach na otwartej przestrzeni bez wyznaczonych miejsc siedzących z widownią powyżej 4000 osób oraz we wszystkich miejscach, gdzie obecne jest ponad 10 tys. osób.

Certyfikatem covidowym może być zarówno dowód szczepienia, jak i negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Najnowsze dane sugerują, że Omicron jest niezwykle przenośny i do połowy grudnia stanie się wariantem dominującym. Sprawy podwajają się teraz co 2-3 dni.

Ani środowisko premiera, ani brytyjscy naczelni lekarze nie mówią o śmiertelności, jedynie o przenoszeniu się wirusa.

Dane opublikowane w piątek sugerują, że skuteczność szczepionki przeciwko objawowym zakażeniom jest znacznie zmniejszona w przypadku Omicron przy zaledwie dwóch dawkach, ale trzecia dawka zwiększa ochronę do ponad 70%.

“Jest zbyt wcześnie, aby wyciągać jednoznaczne wnioski na temat tego, czy wariant Omicron jest tak samo zjadliwy jak Delta, ale nawet jeśli jest łagodniejszy, niewielki spadek skuteczności szczepionki może prowadzić do znacznego wzrostu liczby hospitalizacji” czytamy na gov.uk.

Zakres przenoszenia, w połączeniu ze zmniejszoną ochroną po dwóch dawkach i podniesieniem poziomu alarmowego przez brytyjskie CMO, oznacza, że ​​premier i NHS England wystosowali pilny krajowy apel Omicron do społeczeństwa, aby uzyskać wzmocnienie poprzez booster już teraz.

Boris Johnson apeluje, iż wszystkim dorosłym do Nowego Roku zaoferowana zostanie szczepionka przypominająca, co przesunie cel wyszczepienia wszystkich z tej grupy o miesiąc do przodu.

Rezerwacje za pośrednictwem Krajowego Systemu Rezerwacji będą traktowane priorytetowo w większości witryn.

Krajowy System Rezerwacji będzie teraz działał przez ponad 18 lat, a jego uruchomienie zajmie niewiele czasu.

Od dziś dorośli powyżej 30 roku życia będą mogli dokonywać rezerwacji online, a od środy osoby powyżej 18 roku życia.

Niektóre spotkania bezpośrednie będą dostępne od dziś dla osób powyżej 18 roku życia, w zależności od lokalizacji.

Jeśli są długie kolejki lub wszystkie miejsca zostały zarezerwowane, zachęca się ludzi do cierpliwości i dalszego próbowania lub rezerwacji online.

W celu realizacji rozszerzonego programu szczepień, personel NHS będzie musiał zostać przeniesiony z innych usług, które nie są pilne.

Oznacza to, że wszystkie usługi podstawowej opieki zdrowotnej będą się teraz koncentrować na pilnych potrzebach klinicznych i szczepionkach, a niektóre niepilne wizyty i planowe operacje mogą zostać przełożone do Nowego Roku, podczas gdy każdy dorosły w kraju zostanie zaszczepiony.

“Bez dodatkowej ochrony wynikającej z tej trzeciej dawki łóżka NHS szybko się zapełnią, a długoterminowe szkody dla gospodarki i wysiłki NHS mające na celu zmniejszenie zaległości będą jeszcze większe” informuje gov.uk.

Premier określił dziś, że NHS otrzyma wszystko, czego potrzebuje, aby zwiększyć zdolność do wyszczepienia Brytyjczyków, w tym:

  • W całym kraju powstały nowe witryny dotyczące szczepień, w tym mobilne witryny pop-up
  • Wydłużenie godzin otwarcia miejsc szczepień do 7 dni w tygodniu z większą liczbą wizyt wcześnie rano, wieczorem i w weekendy
  • 50 ekspertów ds. planowania wojskowego pomoże koordynować wysiłki krajowe, wspierając NHS w logistyce wdrożenia mechanizmu wyszczepialności
  • Zmiana priorytetów siły roboczej NHS w celu wykonania jak największej liczby szczepień
  • Ogólnokrajowe wezwanie do kolejnych tysięcy wolontariuszy NHS

W tym tygodniu premier potwierdził przejście na plan B dla Anglii po szybkim rozprzestrzenieniu się nowego wariantu.

Zakrywanie twarzy jest teraz obowiązkowe w większości publicznych obiektów zamkniętych, ludzie są proszeni o pracę z domu, jeśli mogą, od dziś, a od środy 15 grudnia konieczne będą ujemne testy, aby wejść do klubów nocnych i dużych imprez, z wyjątkiem osób, które są podwójnie zaszczepione i podlegają zatwierdzeniu przez Parlament.

Każdy dorosły w kraju jest teraz wzywany do jak najszybszego zapisania się na szczepienie. Program szczepień jest otwarty dla wszystkich, a pierwsza i druga dawka pozostają dostępne.

Leave a Reply