UK: 10000 funtów za kąpiel w jacuzzi? Policja wtargnęła na ogrodową imprezę

Policja w Wielkiej Brytanii przerwała imprezę w jacuzzi, ponieważ naruszała zasady "dystansu społecznego". Imprezowicze powiedzieli, że świętują, że nie mają koronawirusa.

Policja w Wielkiej Brytanii przerwała imprezę w jacuzzi, ponieważ naruszała zasady „dystansu społecznego”. Imprezowicze powiedzieli, że świętują, że nie mają koronawirusa.

Policja Nottinghamshire została wezwana do rezydencji w Retford we wczesnych godzinach porannych w niedzielę na doniesienia o przyjęciu w jacuzzi, w którym uczestniczyło około 15 osób. Obecne przepisy krajowe zabraniają zgromadzeń więcej niż sześciu osób.

Według lokalnych mediów NottinghamshireLive władze nie nałożyły kar na imprezowiczów. BBC podało, że kąpiący się w gorącym jacuzzi twierdzili, że świętują negatywne wyniki testu na koronawirusa.

Wybór sposobu świętowania był interesujący, biorąc pod uwagę to, że premier Boris Johnson ostrzegł przed wielbicielami donosicielstwa, mówiąc obywatelom w zeszłym miesiącu, że powinni powstrzymać się od donoszenia na sąsiadów, których podejrzewają o łamanie przepisów dotyczących koronawirusa – chyba że mają dzikie imprezy studenckie lub imprezy w jacuzzi.

„… Myślę, że rozsądne jest, aby każdy informował władze, jeśli uważa, że istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego w wyniku działań ich sąsiada – jeśli odbywa się jakaś wielka impreza, ogrodowe party w jacuzzi i tak dalej, a istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, więc władze powinny wiedzieć” – powiedział premier Johnson.

Policja w Nottinghamshire nałożyła w ten weekend grzywny na studentów i inne osoby za organizację przyjęć. W większości wydarzeń uczestniczyło około 20 osób.

Podczas gdy większość ukaranych grzywną otrzymała kary w wysokości 200 funtów, policja jako pierwsza w kraju nałożyła grzywnę w wysokości 10 000 funtów na studenta University of Nottingham za zorganizowanie w zeszłym miesiącu przyjęcia, w którym uczestniczyło 50 osób. Jeżeli 19-latek nie odwoła się od decyzji lub nie uiści kary, będzie zmuszony stawić się przed sądem.

W międzyczasie policja z Norfolk ukarała w poniedziałek trzech studentów z University of East Anglia w Norwich po 10 000 funtów każdy za zorganizowanie przyjęcia dla 100 osób.

Leave a Reply