UK: 100 000 Funtów Kary Dla Właścicieli Wynajmowanych Nieruchomości! |Islington: Znaleziono 35 osób mieszkających w „przestępczych warunkach”

„Ta sprawa pokazuje, że gdy właściciele i zarządcy narażają swoich najemców na ryzyko i zapewniają im niespełniające standardów warunki, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności przez radę i sądy”.

100 000 Funtów Kary Dla Właścicieli Wynajmowanych Nieruchomości! Dwóch właścicieli zostało ukaranych grzywną w wysokości ponad 100 000 funtów po tym, jak w trzech małych mieszkaniach znaleziono 35 osób mieszkających w „przestępczych warunkach”.

Arun Bajaj, lat 60, i Antonio Ferraiuolo, lat 57, wynajęli dwa dwupokojowe mieszkania w przebudowanym bliźniaku wiktoriańskim na dzielnicy Islington.

Stwierdzono, że najemcy nieruchomości są narażeni na poważne zagrożenie pożarowe, przeludnienie i zniszczenie.
Stwierdzono, że w budynku nie ma działającego systemu sygnalizacji pożaru, nowych przegród pokojowych, które nie były odporne na ogień, oraz na zagrożenia pożarowe, w tym niebezpiecznej instalacji elektrycznej.

Mieszkańcy nieruchomości spali na łóżkach piętrowych po sześć osób w pokoju. Nie mieli umów najmu, a czynsz płacili gotówką. Najmniejsze sypialnie miały około 15 metrów kwadratowych, czyli mniej niż rozmiar zalecany dla celi więziennej.

Po częstych incydentach zakłócania ciszy przez domowników zamieszkujących nieruchomość, sąsiedzi poinformowali zespół ds. Zdrowia Środowiskowego w radzie Islington. 

Po oględzinach wiktoriańskiego budynku funkcjonariusze odkryli, że mieszkający w nim najemcy zostali przeniesieni do dwóch innych nieruchomości przy Seven Sisters Road.

Inspekcje tych nieruchomości wykazały, że najemcy musieli spać w przeludnionych pokojach, w których zagrożone było bezpieczeństwo przeciwpożarowe.

Po opuszczeniu nieruchomości Bajaj, lat 60, który mieszka w Coventry, został uznany winnym 15 wykroczeń w związku z zarządzaniem dwoma nieruchomościami przy Seven Sisters Road. On i jego rodzina byli właścicielami wszystkich trzech posiadłości.

Współoskarżony Ferraiuolo, lat 57, z północnego Londynu, został uznany winnym 35 wykroczeń w związku z najmem wiktoriańskiej posiadłości i zarządzaniem dwoma nieruchomościami przy Seven Sisters Road.

Na rozprawie w Sądzie Koronnym w Reading Bajaj został ukarany grzywną w wysokości 100 000 funtów, a Ferraiuolo – 10 500 funtów. Ponadto Bajaj został obciążony kosztami sądowymi wysokości 20 000 funtów.

Sędzia określił Ferraiuolo jako „wyrachowanego przestępcę” i powiedział, że naraził mieszkańców posiadłości na „bardzo poważne niebezpieczeństwo i warunki przestępcze”.

Sędzia JH Clarke dodał, że Bajaj pozwolił na „eksploatację” nieruchomości i „niszczenie ich w sposób zagrażający bezpieczeństwu lokatorów”.

Cllr Diarmaid Ward, członek wykonawczy Rady ds. Mieszkalnictwa i Rozwoju w Islington, powiedział: „Ta sprawa pokazuje, że gdy właściciele i zarządcy narażają swoich najemców na ryzyko i zapewniają im niespełniające standardów warunki, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności przez radę i sądy”.

Leave a Reply