Uganda: Prezydent wprowadził „totalny lockdown” z powodu Covid-19

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem prezydent Ugandy Yoweri Museveni wprowadził w kraju w trybie natychmiastowym "totalny lockdown". Jak poinformował w piątek, przez kolejne 42 dni mieszkańcy Ugandy będą musieli pozostać w domach.

Uganda: Prezydent wprowadził

W związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem prezydent Ugandy Yoweri Museveni wprowadził w kraju w trybie natychmiastowym „totalny lockdown”. Jak poinformował w piątek, przez kolejne 42 dni mieszkańcy Ugandy będą musieli pozostać w domach.

Na drogi mogą wyjeżdżać jedynie samochody przewożące ważne towary oraz transportujące chorych.

Według oficjalnych danych w piątek w Ugandzie stwierdzono blisko 12 tysięcy nowych zakażeń koronawirusa. W szpitalach brakuje tlenu. Doradczyni prezydenta ds. zdrowia, Monica Musenero, powiedziała niemieckiej agencji dpa, że Uganda potrzebuje co najmniej 15 tysięcy butli. Produkcją tlenu ma zająć się m.in. wojsko, o pomoc poproszono także kraje sąsiedzkie.

Niemcy zapłacą za ludobójstwo w Afryce ponad miliard euro

W Ugandzie, tak jak w 13 innych krajach afrykańskich, bardzo szybko rozprzestrzenia się obecnie wariant Delta koronawirusa.

Od początku pandemii w Afryce stwierdzono, według oficjalnych danych, ponad 5 mln przypadków zakażenia koronawirusem i około 136 tysięcy zgonów z powodu Covid-19. Agencja dpa podkreśla, że w rzeczywistości liczby te są znacznie wyższe.

Leave a Reply