Tysiące turystów na Krupówkach. Policja nie daje rady

137 interwencji odnotowała zakopiańska policja w ciągu ostatniej doby. W sobotę wieczorem na Krupówkach było nawet kilka tysięcy turystów - szacuje policja. Pojawiły się grupy tańczących osób. Miało dochodzić do awantur. Dwie osoby usłyszały zarzuty ataku i znieważenia policjantów.

137 interwencji odnotowała zakopiańska policja w ciągu ostatniej doby. W sobotę wieczorem na Krupówkach było nawet kilka tysięcy turystów – szacuje policja. Pojawiły się grupy tańczących osób. Miało dochodzić do awantur. Dwie osoby usłyszały zarzuty ataku i znieważenia policjantów.

Jak relacjonował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek, zabezpieczenie sobotniego Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi przebiegło spokojnie, natomiast po zakończeniu zawodów tłumy turystów oblegały Krupówki.

– W godzinach wieczornych na Krupówkach zrobiło się dość tłoczno. Szacujemy, że na deptaku było nawet kilka tysięcy osób, dlatego od razu pojawiły się tam nasze patrole. Z radiowozu, który kursował po ulicy były wygłaszane komunikaty o konieczności przestrzegania wymogów sanitarnych. Apelowaliśmy o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek, ale grupy osób stawały się coraz bardziej agresywne i wulgarne oraz stwarzały niebezpieczeństwo dla innych turystów odpoczywających pod Tatrami – powiedział rzecznik policji.

Na Krupówkach, podobnie jak poprzedniej nocy, tworzyły się grupki tańczących i śpiewających osób które upominała policja. Takie zmagania turystów z policją trwały całą noc z soboty na niedzielę niemal do godzin porannych.

Policja zatrzymała siedem osób: dwie osoby usłyszały zarzuty ataku i znieważenia policjantów, a cztery osoby zostały zatrzymane do wytrzeźwienia. Ja wyjaśnił rzecznik, były to dwie panie i dwóch panów w wieku 30 lat, którzy byli tak zamroczeni alkoholem, że jedynym ratunkiem dla nich było zabranie ich na komendę do czasu wytrzeźwienia. Zatrzymana została także osoba z narkotykami. Łącznie w całym powiecie policja interweniowała 137 razy. Dla porównania w piątek w powiecie tatrzańskim odnotowano 60 interwencji.

Podczas gdy policja twierdzi, że awanturnikami byli turyści internet obiegają kolejne nagrania ukazujące agresję i arogancję policjantów wyraźnie przekraczających uprawnienia.

Policja w odnotowała także minionej doby 65 wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obowiązku zakładania maseczek. 45 z nich zakończyło się mandatami karnymi, a w 20-tu przypadkach sprawy zostały skierowane do sądu.

Policja wspólnie z inspekcję sanitarną prowadziła również kontrolę w hotelach pensjonatach i stacjach narciarskich łącznie przeprowadzono 26 takich kontroli.

Polacy mają wyraźnie dosyć nieuzasadnionych, bezprawnych obostrzeń i chcą natychmiastowego zdjęcia restrykcyj przez rząd.

Akcja #otwieraMY oraz “Góralskie Veto”, które obiegły cały świat przynoszą spodziewane rezultaty. Ludzie chcą wolności i przestają słuchać większości polityków, którzy starają się mówić im jak powinni żyć.

Bezprawny lockdown i obostrzenia dla przedsiębiorców oraz zwykłych Polaków popierane są niemal jednogłoście przez większość ugrupowań parlamentarnych. Jedyną partią stającą po stronie wolności Polaków jest Konfederacja, która nieustannie stara się pomagać obywatelom.

Leave a Reply