TVN 24 nie dostanie przedłużenia koncesji? Możliwy koniec stacji już we wrześniu

Discovery wciąż nie dostało odpowiedzi na wniosek o przedłużenie koncesji na nadawanie TVN 24. Czy PiS postanowiło iść na zwarcie z Amerykanami?

Discovery wciąż nie dostało odpowiedzi na wniosek o przedłużenie koncesji na nadawanie TVN 24. Czy PiS postanowiło iść na zwarcie z Amerykanami?

Czy TVN 24 zniknie we wrześniu z naszych telewizorów? Przyszłość stacji stoi pod znakiem zapytania, a Amerykanie wciąż nie otrzymali decyzji w sprawie wniosku o przedłużenie koncesji na nadawanie.

WOW! MUSISZ TO OBEJRZEĆ! „To my, wolni ludzie”! Ten utwór polskiego rapera z UK obiega sieć z prędkością światła! [VIDEO]

Zgodnie z prawem, każda firma, która ubiega się o przedłużenie koncesji na nadawanie, musi złożyć do KRRiT wszystkie potrzebne dokumenty najpóźniej rok przed wygaśnięciem aktualnego pozwolenia. Tymczasem Grupa Discovery, czyli właściciel TVN24, swój wniosek złożyła… w lutym 2020 roku.

Minął już ponad rok, a kontrolowany przez władzę PiS regulator nie podjął żadnej decyzji. Aktualna koncesja TVN 24 obowiązuje do 26 września 2021 roku.

Ostatni raz TVN 24 ubiegała się o przedłużenie koncesji w 2011 roku. Wówczas KRRiT decyzję podjęła w cztery miesiące.

Jeśli TVN 24 nie otrzyma przedłużenia koncesji to Amerykanie będą musieli zwinąć biznes… albo przenieść się zagranicę. Teoretycznie Discovery może spróbować ubiegać się o koncesję w innym kraju.

Niemniej wiązałoby się to najpewniej ze zmianą siedziby stacji i miejsca podejmowania decyzji redakcyjnych. Mec. Wojciech Szymczak, radca prawny w Kancelarii Prawnej Media wskazuje, że jeśli decyzja nie zapadnie lub nastąpi odmowa bez przesłanek, to Amerykanie będą mogli żądać odszkodowania od Skarbu Państwa.

UK: Zmarło 7 osób zaszczepionych preparatem AstraZeneca

Przypomnijmy, że PiS jest na wojnie z Amerykanami od dłuższego czasu. Pod koniec 2017 roku KRRiT nałożyła na nich gigantyczną karę finansową za relacjonowanie wydarzeń tzw. puczu, czyli wydarzeń w Sejmie od 16 do 18 grudnia 2016 roku.

KRRiT uznała, że stacja dopuściła się „propagowania działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”, za co miała zapłacić niemal 1,5 mln złotych. Gdy jednak zainterweniował Departamentu Stanu USA regulator zdecydował o jej uchyleniu po niecałym miesiącu.

UK: Sebastian Ross zastraszany przez walijską policję? Rządzący boją się polskich wolnościowców [VIDEO]

Leave a Reply