Tusk: Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę

Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję - napisał w sobotę na Twitterze Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Tusk: Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę

Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję – napisał w sobotę na Twitterze Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej, odnosząc się do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

W sobotnim wywiadzie w Radiu RMF FM lider PiS Jarosław Kaczyński pytany, czy zgodziłby się na udział we wspólnej debacie z Donaldem Tuskiem odparł, że lider PO musiałby najpierw przeprosić „przede wszystkim za to, że jest autorem wielkiej degradacji polskiego życia publicznego, degradacji języka i tej straszliwej fali nienawiści, która została wywołana”. „Gdyby powiedział przepraszam, bo ma za co przepraszać, to oczywiście bym się zgodził” – powiedział prezes PiS.

Dodał, że debata miałaby sens, „gdyby Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać ośmiu gwiazdek czy brzydkich słów i powiedział, że byliśmy w błędzie, trzeba wrócić do normalnych relacji w życiu publicznym”.

W odpowiedzi na te słowa, lider PO Donald Tusk napisał w sobotę w południe na Twitterze: „Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję”.

Leave a Reply