Trzy rakiety wystrzelono w stronę Izraela z terytorium Syrii [VIDEO]

Trzy rakiety wystrzelono w kierunku Izraela z terytorium Syrii - napisała w piątek w oświadczeniu na Twitterze izraelska armia. Były to pierwsze rakiety wystrzelone z Syrii od początku eskalacji przemocy pomiędzy armią izraelską i palestyńskim Hamasem.

Trzy rakiety wystrzelono w kierunku Izraela z terytorium Syrii – napisała w piątek w oświadczeniu na Twitterze izraelska armia. Były to pierwsze rakiety wystrzelone z Syrii od początku eskalacji przemocy pomiędzy armią izraelską i palestyńskim Hamasem.

W oświadczeniu podano, że jedna z rakiet spadła w godzinach wieczornych na terytorium Syrii. Na razie brak bezpośredniej reakcji ze strony Damaszku.

Dwie inne rakiety zostały zestrzelone nad terenami niezamieszkanymi na północy Izraela.

Do incydentu doszło w czasie eskalacji napięcia pomiędzy Izraelem a rządzącym w Gazie Hamasem. Od wybuchu przemocy w poniedziałek zatrzymano ponad 750 osób, a ponad 400 osobom przedłużono areszt – informuje na swej stronie internetowej anglojęzyczny dziennik izraelski.

Wcześniej w piątek po stronie granicy izraelsko-libańskiej, izraelscy żołnierze ostrzelali kilku libańskich demonstrantów, którym udało się na chwilę przedostać na drugą stronę granicy.

Według armii izraelskiej tarcza antyrakietowa Żelazna Kopuła przechwyciła około 90 proc. z 2000 rakiet wystrzelonych od poniedziałku ze Strefy Gazy, terytorium kontrolowanego przez Hamas.

Leave a Reply