Trzech przedsiębiorców zatrzymanych przez CBA. Sprawa dotyczy byłego posła Grzegorza J.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby w śledztwie dotyczącym korupcji, w którym pod koniec stycznia zatrzymano b. posła Grzegorza J. - donosi PAP. Przedsiębiorców z branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej CBA zatrzymało na Śląsku.

Trzech przedsiębiorców zatrzymanych przez CBA. Sprawa dotyczy byłego posła Grzegorza J.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby w śledztwie dotyczącym korupcji, w którym pod koniec stycznia zatrzymano b. posła Grzegorza J. – donosi PAP. Przedsiębiorców z branży budowlanej, węglowej i metalurgicznej CBA zatrzymało na Śląsku.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w zamian za doprowadzenie do zawarcia umów z przedsiębiorstwem państwowym na wykonanie prac remontowo-budowlanych mieli w 2016 roku złożyć obietnicę uzyskania korzyści majątkowych między innymi b. posłowi – powiedział PAP wydział komunikacji społecznej Biura.

PK przekazała, że zatrzymanym mężczyznom ogłoszono zarzuty o charakterze korupcyjnym

Zatrzymani zostali przewiezieni do nadzorującego śledztwo CBA lubelskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej. Dział Prasowy PK przekazał, że zatrzymanym mężczyznom ogłoszono zarzuty o charakterze korupcyjnym. “Michał G., Jarosław J. i Karol S. usłyszeli zarzuty złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej dyrektorowi państwowego przedsiębiorstwa produkcyjnego z siedzibą w Raciborzu w zamian za przychylne decyzje w przedmiocie realizacji i kontynuowania prac remontowo–budowlanych” – podała PK.

“Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczeń majątkowych w kwotach po 40 tys. złotych” – dodała Prokuratura Krajowa.

Sprawa dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej przez J. w latach 2016-18, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za łapówki.

Leave a Reply