Troje posłów PiS odchodzi z klubu parlamentarnego

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski zapowiedzieli opuszczenie klubu PiS. Powołają koło o nazwie "Wybór Polska".

Troje posłów PiS odchodzi z klubu parlamentarnego

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski zapowiedzieli opuszczenie klubu PiS. Powołają koło o nazwie „Wybór Polska”.

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili w piątek, że opuszczają klub PiS i poinformowali, że powołają w Sejmie koło „Wybór Polska”.

„Postanowiliśmy opuścić klub parlamentarny PiS i powołać własne, niezależne koło parlamentarne pod nazwą +Wybór Polska” – poinformował Girzyński na konferencji prasowej.

Sławomir Nitras do PiS: Mówicie językiem rosyjskiej propagandy

Posłanka Janowska oświadczyła, że jednym z powodów ich decyzji jest niezadowolenie z polityki energetycznej prowadzonej przez tę partię.

„PiS szło do wyborów z informacją, że energetyka konwencjonalna jest najważniejszą energetyką, że jest to polskie złoto, jest to bezpieczeństwo narodowe – w tej chwili odchodzimy od tego. To jest rzecz, z którą się nie zgadzam, nie chcę w tym uczestniczyć. Dalej chcę walczyć o energetykę” – oświadczyła.

Leave a Reply