Tragiczny wypadek niedaleko Torunia. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne

Przejezdna jest już droga krajowa nr 10 w Cierpicach koło Torunia, gdzie zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne - poinformował dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Karol Kończal.

Tragiczny wypadek niedaleko Torunia. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne

Przejezdna jest już droga krajowa nr 10 w Cierpicach koło Torunia, gdzie zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba zginęła, a trzy zostały ranne – poinformował dyżurny Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Karol Kończal.

Do wypadku doszło na 297. km dk 10, na odcinku pomiędzy węzłami Toruń Zachód i Bydgoszcz Południe. Zderzyły się auto osobowe, bus i ciężarówka. Zginęła jedna osoba, a trzy osoby odniosły obrażenia.

„Z występnych ustaleń wynika, że kierowca busa marki Opel jadący w kierunku Bydgoszczy, najprawdopodobniej chcąc uniknąć najechania na tył pojazdu poprzedzającego, który hamował, nagle zjechał na przeciwny pas ruchu. Wtedy, zderzył się z ciężarowym mercedesem magnum, który jechał z przeciwka, czyli w kierunku Torunia. Siła zderzenia była tak duża, że bus dodatkowo uderzył w fiata doblo jadącego za nim” – poinformowała oficer pasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu podisnp. Wioletta Dąbrowska.

Poszkodowani zostali przetransportowani karetkami i śmigłowcem do szpitali w Bydgoszczy i Toruniu.

Ruch samochodów na trasie Toruń – Bydgoszcz był kierowany na objazd.

Leave a Reply