Technologia NFT wchodzi do telewizorów Samsung Smart.

Samsung wprowadza na rynek nowe inteligentne telewizory, które pozwolą użytkownikom prezentować i kupować NFT, rządząca Koreą Południową Partia Demokratyczna (DPK) jest pierwszą na świecie partią polityczną, która emituje NFT w celu zbierania funduszy na kampanię prezydencką

Technologia NFT wchodzi do telewizorów Samsung Smart.

Samsung wprowadza na rynek nowe inteligentne telewizory, które pozwolą użytkownikom prezentować i kupować NFT, rządząca Koreą Południową Partia Demokratyczna (DPK) jest pierwszą na świecie partią polityczną, która emituje NFT w celu zbierania funduszy na kampanię prezydencką.

Samsung NFT Aggregation Platform
Zapowiedź nadchodzącej platformy telewizyjnej NFT firmy Samsung. Obraz: Samsung

Firma Samsung Electronics ogłosiła w poniedziałek na swojej stronie internetowej trzy modele telewizorów na 2022 r., które umożliwią handel NFT na ich platformie.
Aplikacja zawiera „intuicyjną, zintegrowaną platformę do odkrywania, kupowania i handlu dziełami sztuki cyfrowej za pośrednictwem MICRO LED, Neo QLED i The Frame”, czyli trzech nowych modeli telewizorów.

NFT (niewymienne tokeny), odgrywają ważną rolę w metaverse, nadzbiorze rzeczywistości wirtualnej, rzeczywistości rozszerzonej i Internetu, pisze reporter CoinDesk, Eli Tan.

„NFT będą również odgrywać fundamentalną rolę w metawszechświecie, dając ludziom pełną własność ich postaci, zgromadzonych przedmiotów w grze, a nawet wirtualnej ziemi. NFT złożonej z 259 działek wirtualnej nieruchomości w Decentraland sprzedano ostatnio za ponad 900 000 dolarów, co jest największą dotychczasową sprzedażą”

Co to jest token niewymienny (NFT)?
Niewymienne tokeny lub NFT to aktywa kryptograficzne w łańcuchu bloków z unikalnymi kodami identyfikacyjnymi i metadanymi, które odróżniają je od siebie. W przeciwieństwie do kryptowalut nie można nimi handlować ani wymieniać po równowartości. Różni się to od tokenów wymiennych, takich jak kryptowaluty, które są identyczne i dlatego mogą być używane jako nośnik transakcji handlowych.
Odrębna konstrukcja każdego NFT może mieć kilka przypadków użycia. Na przykład są idealnym narzędziem do cyfrowej reprezentacji zasobów fizycznych, takich jak nieruchomości i dzieła sztuki. Ponieważ są one oparte na łańcuchach bloków, NFT mogą być również wykorzystywane do usuwania pośredników i łączenia artystów z odbiorcami lub do zarządzania tożsamością. NFT mogą usuwać pośredników, upraszczać transakcje i tworzyć nowe rynki. Czyli nowe możliwości.

nft non fungible token istockZnaczna część obecnego rynku NFT skupia się na przedmiotach kolekcjonerskich, takich jak grafika cyfrowa, karty sportowe i rarytasy. Być może najbardziej rozreklamowaną przestrzenią jest NBA Top Shot, miejsce, w którym można gromadzić niewymienialne, tokenizowane momenty NBA w formie cyfrowej karty. Niektóre z tych kart zostały sprzedane za miliony dolarów. Niedawno Jack Dorsey zamieścił na Twitterze link do tokenizowanej wersji pierwszego tweeta, jaki kiedykolwiek napisano, w którym napisał „tylko konfiguruję mój twttr”. Wersja NFT pierwszego tweeta została już wylicytowana za 2,9 miliona dolarów.

20220105 181955
Pierwszy tweet Jack Dorsey sprzedany za 2.9 miliona dolarów.

Leave a Reply