Tajemnicza śmierć małżeństwa w Kiełpinie. Nowe informacje ze śledztwa

W czwartek odbędą się sekcje zwłok małżeństwa, których ciała w znaleziono w domu jednorodzinnym w Kiełpinie (gm. Łomianki) - donosi PAP.

Dom, w którym znaleziono martwe małżeństwo, Kiełpin, Fot. PAP/Albert Zawada
Dom, w którym znaleziono martwe małżeństwo, Kiełpin, Fot. PAP/Albert Zawada

W czwartek odbędą się sekcje zwłok małżeństwa, których ciała w znaleziono w domu jednorodzinnym w Kiełpinie (gm. Łomianki) – donosi PAP.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz poinformowała w środę, że sekcja zwłok mężczyzny i kobiety, których ciała znaleziono w domu w Kiełpinie została zaplanowana na czwartek rano.

„W trakcie zleconej sekcji zostanie zabezpieczony materiał, który zostanie przekazany do poszerzonych badań toksykologicznych” – powiedziała prokurator. Podkreśliła przy tym, że śledztwo, które zostało we wtorek wszczęte w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie jest kontynuowane.

Jak zaznaczyła rzeczniczka, „postępowanie toczy się w sprawie (in rem), co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutu”.

„Dotychczas wykonane zostały czynności procesowe z udziałem biegłego lekarza sądowego na miejscu zdarzenia” – informowała wcześniej rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podkreśliła, że dobro śledztwa i konieczność zabezpieczenia właściwego toku postępowania uniemożliwiają przekazanie informacji w szerszym zakresie.

Zwłoki kobiety i mężczyzny znalazł członek rodziny w poniedziałek w jednym z domów w podwarszawskim Kiełpinie. Nieoficjalnie wiadomo, że do sprawy zatrzymany został nastoletni syn małżeństwa, który aktualnie przebywa w izbie dziecka.

Leave a Reply