Wiceprezes ruchu Polska 2050 Michał Kobosko przyznał, że prowadzą rozmowy transferowe z parlamentarzystami klubów opozycyjnych. Powiedział PAP, że jest ich około dziesięciu.

We wrześniu Szymon Hołownia poinformował, że jego ruch zyskuje posła. Na przejście z Lewicy zdecydowała się wówczas poseł Hanna Gill-Piątek. Hołownia wyrażał wówczas nadzieję, że powstanie w Sejmie koło lub klub poselski Polski 2050. Przyznał również, że z różnymi posłami toczą się rozmowy odnośnie potencjalnych transferów.

Michał Kobosko w rozmowie z PAP podkreślił, że wszyscy parlamentarzyści, z którymi Rych prowadzi rozmowy są członkami opozycyjnych ugrupowań. „Prowadzimy rozmowy z około dziesięcioma parlamentarzystami, którzy, na różnym etapie rozmów, rozważają przystąpienie do naszego koła” – powiedział.

Pytany o to, czy ruch Polska 2050 rozmawia również z niezależnym , niezrzeszonym senatorem Wadimem Tyszkiewiczem, który w kampanii wyborczej wspierał Hołownia, Kobosko zaprzeczył.

Senator Tyszkiewicz jest senatorem niezrzeszonym. Z tego co rozumiem, to tak postrzega swoją rolę. Nie prowadzimy rozmów z senatorem Tyszkiewiczem” – powiedział.

Leave a Reply