Szwecja: Policja nie wierzyła w wezwanie pomocy, podczas gdy mężczyzna został zamordowany, a kobieta zgwałcona dwukrotnie

Mężczyzna został pozostawiony na śmierć po tym, jak został dźgnięty nożem, a kobieta dwukrotnie zgwałcona przez imigranta. Szwedzka policja nie uwierzyła ofiarom, kiedy para zadzwoniła na numer alarmowy próbując ratować swoje życie.

Mężczyzna został pozostawiony na śmierć po tym, jak został dźgnięty nożem, a kobieta dwukrotnie zgwałcona przez imigranta. Szwedzka policja nie uwierzyła ofiarom, kiedy para zadzwoniła na numer alarmowy próbując ratować swoje życie.

Morderstwo szwedzkiego nastolatka Tommy’ego Lindha, który został zadźgany na śmierć przez afgańskiego migranta Mohamada Abubakera podczas próby obrony kobiety przed zgwałceniem w Härnösand, trafiło na pierwsze strony gazet w Szwecji na początku tego roku.

Pierwotnie prokurator Stina Sjöqvist twierdziła, że Lindh nie próbowała powstrzymać gwałtu na kobiecie, ale późniejsze zeznania ujawniły, że ofiara poinformowała Lindh o pierwszym gwałcie i skontaktowała się z policją.

Teraz, zgodnie z doniesieniami nadawcy SVT, operator, który rozmawiał z ofiarą przez telefon, nie tylko stwierdził, że połączenie prawdopodobnie nie było ważne, ale początkowo zarejestrował zły adres.

Pierwszy telefon, który trwał prawie dziesięć minut, został wykonany 10 maja o 6:37 rano, po tym, jak uchodźca z Afganistanu zgwałcił dziewczynę i groził jej nożem.

O 7:35 dziewczyna, która była teraz w toalecie z Lindh, zadzwoniła ponownie i potwierdziła policji, że migrant nadal jest w mieszkaniu uzbrojony w nóż.

Lindh i ofiara czekali na policję, ale nie zamknęli drzwi i podobno Abubaker wszedł i dźgnął Lindha na śmierć, a następnie zgwałcił ofiarę po raz drugi w tym samym pomieszczeniu, w którym zginął Lindh.

Funkcjonariusze policji w końcu przybyli do mieszkania o 8:10 i przerywają migrantowi gwałcącemu ofiarę, gdy Lindh krwawił na śmierć na podłodze. SVT twierdzi, że policja nie skomentowała sposobu postępowania, ponieważ zostało ono przekazane śledczym wewnętrznym.

Sprawa nie jest jedyną sprawą morderstwa popełnionego przez migranta w tym roku w Szwecji. W lipcu 21-letni mężczyzna został dźgnięty 99 razy przez afgańskich migrantów na pokładzie autobusu w Kirunie.

Trzej obywatele Afganistanu, mężczyzna i jego dwaj synowie, zostali później aresztowani za rzekome morderstwo z zarzutami prokuratorskimi.

Leave a Reply