Szwajcaria: Wielki pożar w pobliżu Zurychu. Płomienie sięgały 30 metrów

W obiekcie przemysłowym w miejscowości Spreitenbach w kantonie Argowia, nieopodal Zurychu w Szwajcarii, wybuchł duży pożar; wysokość płomieni sięgała nawet 30 metrów - poinformował w niedzielę lokalny dziennik "Aargauer Zeitung". Udzielono pomocy trzem osobom, które zatruły się dymem.

Pożar pod Spreitenbach Fot. Ennio Leanza/PAP/EPA
Pożar pod Spreitenbach Fot. Ennio Leanza/PAP/EPA

W obiekcie przemysłowym w miejscowości Spreitenbach w kantonie Argowia, nieopodal Zurychu w Szwajcarii, wybuchł duży pożar; wysokość płomieni sięgała nawet 30 metrów – poinformował w niedzielę lokalny dziennik “Aargauer Zeitung”. Udzielono pomocy trzem osobom, które zatruły się dymem.

Jak przekazała miejscowa policja, oprócz pożaru odnotowano również kilka wybuchów, prawdopodobnie powstałych w wyniku spalania bitumu – materiału używanego do budowy dróg.

Na miejscu zdarzenia znajdują się strażacy, których prace utrudnia silny wiatr. Pożar rozprzestrzenił się również na okoliczne budynki – poinformował serwis blick.ch.

Ciemny słup dymu nad płonącym obiektem był widoczny ze znacznej odległości, w tym z oddalonego o kilkanaście kilometrów Zurychu. “Zwęglony materiał izolacyjny spada z nieba w odległości 7 km od Spreitenbach” – relacjonował jeden z czytelników blick.ch.

Pożar spowodował opóźnienia w ruchu na autostradzie A1 pomiędzy Zurychem i stolicą Szwajcarii – Bernem.

Leave a Reply