Szpryca co rok? Pfizer: Trzecia dawka szczepionki silnie zwiększa ochronę przed wariantem Delta

Trzecia dawka szczepionki firmy Pfizer/BioNTech "silnie" zwiększa ochronę przed wariantem Delta koronawirusa. Poziomy przeciwciał są pięciokrotnie wyższe niż po drugiej dawce - twierdzi producent leku.

Szpryca co rok? Pfizer: Trzecia dawka szczepionki silnie zwiększa ochronę przed wariantem Delta

Trzecia dawka szczepionki firmy Pfizer/BioNTech “silnie” zwiększa ochronę przed wariantem Delta koronawirusa. Poziomy przeciwciał są pięciokrotnie wyższe niż po drugiej dawce – twierdzi producent leku.

W opublikowanym w środę raporcie za drugi kwartał Pfizer poinformował, że poziom przeciwciał przeciwko wariantowi Delta u osób w wieku od 18 do 55 lat, które otrzymały trzecią dawkę szczepionki, jest ponad pięciokrotnie wyższy niż po drugiej dawce.

Ponadto trzecia dawka, tzw. dawka przypominająca, miała zapewnić wysoką ochronę przed oryginalnym wariantem COVID-19 i szczepem Beta, który po raz pierwszy wykryto w Republice Południowej Afryki.

UK: NIEBYWAŁE! Dr Axon, doradca rządu Borysa Johnsona, sam przyznał: „Maseczki dają jedynie komfort psychiczny, jak kocyk. One w niczym nie pomagają”!

Niewiele krajów osiągnęło etap, na którym są gotowe do podawania trzecich dawek preparatów Pfizer/BioNTech, AstraZeneca czy Moderna, choć niektóre mieszają szczepionki w celu uzyskania “lepszej ochrony”.

W swoim raporcie za drugi kwartał Pfizer przekazał, że “prowadzi już rozmowy z urzędami regulacyjnymi” na temat swojej dawki przypominającej i w sierpniu chce wystąpić o pozwolenie na jej stosowanie w USA w sytuacji wyjątkowej (ang. emergency use authorisation – EUA).

Dekalog naukowca, którego celowo usunięto z Wikipedii za mówienie prawdy o mRNA! „Nie mam myśli samobójczych” – Twitter wrze!

Koncern poinformował również, że pierwsza partia “szczepionki na wariant Delta” została już wyprodukowana, a “badania kliniczne rozpoczną się w sierpniu”, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych.

Leave a Reply