Szkocja: Gwałciciele, którzy uważają się za kobiety, zostają tak zapisani w kartotekach

Podejrzani i skazani gwałciciele mogą identyfikować się jako kobiety – ujawniła szkocka policja po otrzymaniu prośby o udzielenie informacji w tej sprawie od feministycznego think tanku.

Podejrzani i skazani gwałciciele mogą identyfikować się jako kobiety – ujawniła szkocka policja po otrzymaniu prośby o udzielenie informacji w tej sprawie od feministycznego think tanku.

Szkocka policja stwierdziła, że jeśli skazanym lub podejrzanym o gwałt jest „mężczyzna, który sam identyfikuje się jako kobieta, powinien zostać zarejestrowany jako kobieta w odpowiednich systemach policyjnych”.

Detektyw superintendent Fil Capaldi powiedział w The Sunday Times: „Identyfikacja płci/gender osób, które mają kontakt z policją, jest oparta o to, jak się identyfikują lub jak deklarują, co jest zgodne z wartościami formacji”. Poza ssytuacjami szczególnymi, „szkocka policja nie wymaga żadnych dokumentów ani zaświadczeń jako dowodu płci biologicznej lub tożsamości płciowej innych niż oświadczenie danej osoby”.

Znany działacz na rzecz adopcji przez LGBT stał na czele siatki pedofilów

Dr Kath Murray z feministycznego think tanku Murray Blackburn Mackenzie była wyraźnie niezadowolona ze stanowiska policji. Powiedziała ona, że ​​rejestrowanie faktycznej płci gwałcicieli jest ważne z punktu widzenia możliwości prowadzenia dokładnych statystyk, ponieważ wpływa na politykę rządu.

„Rejestrowanie i przedstawianie brutalnych i seksualnych przestępstw popełnianych przez mężczyznę jako „kobiety” zniekształca nasze rozumienie problemu przemocy seksualnej dokonywanej przez kobiety i mężczyzn” – powiedział dr Murray.

„To fałszuje obraz, czy zmiany wykazywane w statystykach wynikają z rzeczywistych zmian, czy tylko ze zmiany sposobu w rejestracji. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do kształtowania polityki i realizacji projektów w oparciu o fałszywe przesłanki” – dodała.

USA: Homoseksualny burmistrz miasta w Kalifornii z 11 zarzutami o gwałcenie dzieci

Problemy związane z zezwalaniem przestępcom seksualnym płci męskiej na identyfikowanie się jako kobiety ujawniono też w innych miejscach w Wielkiej Brytanii. Doszło nawet do tego, że niektórzy osadzeni zostali przeniesieni do więzień dla kobiet, gdzie nadal dopuszczali się napaści seksualnych na osadzonych tam kobietach.

Francja: Lewicowy politolog i były europoseł przyznał się do gwałcenia nieletniego pasierba

Leave a Reply