UK: Szerzenie Treści Antyszczepionkowych Powinno Być Przestępstwem |Faszyzm Po Brytyjsku?

„Rozpowszechnianie mitów przeciwko szczepieniom powinno zostać uznane za przestępstwo, a opinia publiczna powinna takich przestępców zgłaszać” stwierdziły Royal Society i British Academy w obawie przed bezpodstawnym strachem dotyczącym szczepionki na COVID-19

„Rozpowszechnianie mitów przeciwko szczepieniom powinno zostać uznane za przestępstwo, a opinia publiczna powinna takich przestępców zgłaszać” stwierdziły Royal Society i British Academy w obawie przed bezpodstawnym strachem dotyczącym szczepionki na koronawirusa, który spowoduje spadek liczby przyjmowanych szczepionek.

img 7573
Pexels

Źródło: Telegraf           Przygotował: Kamil Osięglewski

Szerzenie Treści Antyszczepionkowych Powinno Być Przestępstwem

W kilku krajach obowiązują już przepisy zakazujące rozpowszechniania informacji szkodliwych dla zdrowia publicznego, a Singapur niedawno wszczął cztery postępowania w sprawie przestępstw związanych z koronawirusem na podstawie ustawy o ochronie przed fałszerstwami i manipulacjami w Internecie (POFMA). To w nim najszybciej rozprzestrzeniają się mity.

„Te informacje mogą być naprawdę szkodliwe. Sprytnie rozpowszechniane są jako memy, które łatwo zapadają w pamięć”

Na mocy tych samych przepisów firmy takie, jak Google, Facebook i Twitter, są również prawnie zobowiązane do poprawiania lub usuwania błędnych informacji.

CDC Wiedziało, Że Test Na Koronawirusa Był Wadliwy |Fauci: Test Jest Bezużyteczny [VIDEO]

Profesor Melinda Mills, dyrektor Leverhulme Center for Demographic Science na Uniwersytecie Oksfordzkim powiedziała, że krytyczne jest rozwiewanie prawdziwych obaw dotyczących szczepionki, jednocześnie zapobiegając rozprzestrzenianiu się fałszywych faktów w Internecie.

„Te informacje mogą być naprawdę szkodliwe. Sprytnie rozpowszechniane są jako memy, które łatwo zapadają w pamięć” – powiedziała. „Te grupy działają bardzo zręcznie. Żywią się małym ziarenkiem prawdy, oraz strachem, który w nas potęgują”.

„Rządowe strony internetowe, które mówią, że szczepienia są bezpieczne, nie cieszą się zainteresowaniem. Antyszczepionkowcy za to zamieniają wszystko w atrakcyjne przedstawienie – publikują rzeczy, które są wizualne ciekawe dla ich wyznawców.

UK: Profesor Z Uniwersytetu w Keele Ujawnia Prawdę O Aluminium W Szczepionkach | Manipulacje NHS

„Kanały mediów społecznościowych próbują uchwycić te dezinformację, ale nie mogą wyeliminować wszystkiego, dlatego ważne jest, aby opinia publiczna mogła je dostrzec i nie udostępniać ich. Większość ludzi nie jest zła, po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, że udostępniając, dzielą się całym ładunkiem dezinformacji”.

Eksperci obawiają się, że popularność szczepionki Covid spadnie, chyba że zrobi się więcej, aby rozwiązać nieporozumienia w mediach społecznościowych. Ostatnie badania wykazały, że około 36 procent ludzi w Wielkiej Brytanii twierdzi, że nie jest pewnych co do szczepionki, lub jest bardzo mało prawdopodobne, że zaszczepią się przeciwko wirusowi.

UK: Skandal! 10 Downing Street Przyłapane na Manipulacji Danymi odnośnie COVID-19

Prof Mills dodała: „Ludzie mają prawdziwe braki w wiedzy. Opinia publiczna uważa, że zrobienie szczepionki zajmuje dziesięciolecia. Naszą rolą jest więc, by zakomunikować, że jest ona bezpieczna. Zawsze będą występować skutki uboczne, co należy również przyznać.”

„Wszyscy są zaniepokojeni tą pospieszną szczepionką, więc porozmawiajmy o tym. Potrzebny jest dialog, a to zadziała lepiej na poziomie lokalnym”.

Leave a Reply