Szefowie dyplomacji USA i Francji wezwali do zaostrzenia sankcyj przeciwko Rosji

Szefowie dyplomacji USA i Francji Antony Blinken i Jean-Yves Le Drian wezwali w poniedziałek wieczorem do zaostrzenia sankcyj przeciwko Rosji w odpowiedzi na kontynuowanie przez nią ofensywy na Ukrainie - poinformowało na swojej stronie internetowej francuskie MSZ cytowane przez agencję Ukrinform.

Szefowie dyplomacji USA i Francji wezwali do zaostrzenia sankcyj przeciwko Rosji

Szefowie dyplomacji USA i Francji Antony Blinken i Jean-Yves Le Drian wezwali w poniedziałek wieczorem do zaostrzenia sankcyj przeciwko Rosji w odpowiedzi na kontynuowanie przez nią ofensywy na Ukrainie – poinformowało na swojej stronie internetowej francuskie MSZ cytowane przez agencję Ukrinform.

Jak wynika z opublikowanego oświadczenia, ministrowie przedyskutowali dramatyczną sytuację humanitarną na Ukrainie spowodowaną przez rosyjską inwazję i nieustanne ataki wojsk rosyjskich na cele cywilne w ukraińskich miastach.

Podkreślili pilną konieczność całkowitego wstrzymania ognia na całej Ukrainie.

Le Drian i Blinken zgodzili się co do wagi ścisłej współpracy w dziedzinie zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego wobec zakłócenia łańcuchów dostaw w rezultacie rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Poparli też propozycje Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) wzmocnienia bezpieczeństwa ukraińskich cywilnych instalacji nuklearnych.

Leave a Reply