Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen: Stworzymy nowy model społeczny Europy

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w piątek stworzenie nowego modelu społecznego Europy. “Wprowadzamy te zmiany z duchem czasu” - powiedziała podczas otwarcia unijnego Szczytu Społecznego w Porto.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała w piątek stworzenie nowego modelu społecznego Europy. “Wprowadzamy te zmiany z duchem czasu” – powiedziała podczas otwarcia unijnego Szczytu Społecznego w Porto.

Wskazała, że w walce z koronakryzysem niezbędny jest proces innowacyjności i odważnego wchodzenia na nowe obszary.

Opowiedziała się też za utrzymaniem społecznego modelu Europy, ale wskazała, że oczekiwane są w tej kwestii zmiany, “odpowiadające wyzwaniom, jakie przed UE postawił koronawirus”. “Musimy zapewnić ochronę wszystkich obywatelom Unii” – dodała.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen upokorzona w Turcji [VIDEO]

Nowy model odpowiadający na zmiany technologiczne oraz zjawisko cieplenia klimatu

Wskazała, że nowy model społeczny UE musi odpowiadać na nasilenie się w ostatnim czasie zmian technologicznych i zjawisko ocieplenia klimatu

“Do tego doszła teraz pandemia koronawirusa, która osłabiła nasz PKB i pochłonęła wielu istnień ludzkich” – powiedziała szefowa KE, wskazując, że w “zmieniającym się świecie sami musimy zacząć się zmieniać”.

Von der Leyen wyjaśniła, że UE musi przejść szybki proces transformacji, aby powrócić do dawnej formy. Przypomniała, że na sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej UE ciąży obecnie pandemia Covid-19 i negatywne jej skutki muszą zostać odwrócone.

Uniokraci ponownie chcą utworzenia armii europejskiej?

“Aby wrócić do tego, co było, musimy iść naprzód (…). Potrzebujemy zmian” – dodała.

Szefowa KE wskazała na pilną potrzebę reform zarówno w polityce społecznej UE, jak też w dziedzinie cyfryzacji i ochrony środowiska naturalnego. Jej zdaniem należy je pogodzić z polityką socjalną.

“Chcemy równocześnie z tymi procesami odbudować obietnice społeczne UE. Dlatego jesteśmy tu dziś, aby stworzyć Europę społeczną na miarę naszych czasów. Taką, która będzie mogła sprostać naszym ambicjom” – podsumowała Ursula von der Leyen.

Leave a Reply