Szefowa agencji leków padła jak kłoda na konferencji prasowej [VIDEO]

Szefowa Duńskiej Agencji Leków zemdlała podczas konferencji prasowej dotyczącej szczepionki AstraZeneca. Na ratunek rzucili się obecni na spotkaniu.

Szefowa Duńskiej Agencji Leków zemdlała podczas konferencji prasowej dotyczącej szczepionki AstraZeneca. Na ratunek rzucili się obecni na spotkaniu.

W sieci pojawiło się szokujące nagranie z konferencji prasowej na temat szczepionki AstraZeneca. Szefowa Duńskiej Agencji Leków Tanja Erichsen nagle przechyliła się i runęła na ziemię.

Na nagraniu widać, jak stojąca przy mównicy Erichsen nagle bezwładnie upada na ziemię, wylewając wodę z trzymanej w dłoni szklanki. Na ratunek pospieszyli inni uczestnicy konferencji prasowej.

Erichsen została ułożona w pozycji bocznej bezpiecznej. Po odzyskaniu przytomności trafiła do szpitala.

Według ustaleń BBC Erichsen już czuje się lepiej. Nie wiadomo jednak, co było przyczyną omdlenia.

Michał Dworczyk: W tym tygodniu wykonamy milion szczepień

Przypomnijmy, że Dania zdecydowała się zaprzestać stosowania szczepionki AstraZeneca na COVID-19. Decyzja ta miała być uzasadniona podczas konferencji prasowej.

Obawy dotyczące szczepionki dotyczą przypadków zakrzepów krwi. Dania jest pierwszym krajem europejskim, który w pełni zrezygnował z podawania tej szczepionki przeciwko COVID-19.

Wcześniej jednak kilka krajów europejskich na krótko wstrzymało szczepienia. Z kolei Europejska Agencja Leków ogłosiła możliwy związek preparatu z zakrzepami.

Co ciekawe, wicepremier Czech Jan Hamaczek ogłosił, że Czechy są skłonne odkupić preparaty koncernu AstraZeneca od Danii. Chodzi o nawet 2,4 mln dawek.

Leave a Reply