Szef Rady Europejskiej: Rasizm na polsko-ukraińskiej granicy to rosyjska propaganda

Rasizm na polsko-ukraińskiej granicy to rosyjska propaganda - powiedział w niedzielę w wywiadzie dla radia France Inter przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, komentując doniesienia o dyskryminacji afrykańskich studentów uciekających z Ukrainy.

Szef Rady Europejskiej: Rasizm na polsko-ukraińskiej granicy to rosyjska propaganda

Rasizm na polsko-ukraińskiej granicy to rosyjska propaganda – powiedział w niedzielę w wywiadzie dla radia France Inter przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, komentując doniesienia o dyskryminacji afrykańskich studentów uciekających z Ukrainy.

„Rosja uruchomiła wrogą propagandę, aby spróbować zaszczepić podejrzenia, wątpliwości w krajach afrykańskich w czasie, gdy prowadziliśmy dyplomatyczną batalię w ONZ” przeciwko wojnie na Ukrainie” – skomentował przewodniczący Rady Europejskiej.

„To prawda, że po stronie ukraińskiej przez kilka dni stały bardzo długie kolejki na granicy (…), bo Ukraińcy chcieli ustalić, kim byli ludzie opuszczający terytorium kraju” – przyznał Michel, który w środę udał się na polsko-ukraińską granicę.

Zapewnił, że ani po stronie ukraińskiej, ani po stronie polskiej „nie dochodzi do świadomej dyskryminacji kogokolwiek”.

Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło w środę rezolucję, która domaga się od Rosji natychmiastowego zaprzestania stosowania siły wobec Ukrainy. Dokument przyjęto przytłaczającą większością 141 głosów za, przy 5 głosach przeciw i 35 wstrzymujących się, z których prawie połowa pochodziła z krajów afrykańskich.

Leave a Reply