Szef MSZ Turcji: Rosyjscy oligarchowie mogą przyjechać do naszego kraju

Rosyjscy oligarchowie mogą przybyć do Turcji, ale muszą przestrzegać prawa międzynarodowego, by prowadzić interesy - oświadczył w sobotę turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu, cytowany przez Reutera.

Szef MSZ Turcji: Rosyjscy oligarchowie mogą przyjechać do naszego kraju

Rosyjscy oligarchowie mogą przybyć do Turcji, ale muszą przestrzegać prawa międzynarodowego, by prowadzić interesy – oświadczył w sobotę turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu, cytowany przez Reutera.

Agencja przypomina, że władze w Ankarze ostro krytykują Rosję za napaść na Ukrainę, ale są przeciwne sankcjom wprowadzonym przez ich sojuszników z NATO.

Cavusoglu, uczestniczący w konferencji w Dausze w Katarze, stwierdził: „Jeśli rosyjscy oligarchowie albo jacykolwiek rosyjscy obywatele chcą odwiedzić Turcję, oczywiście mogą”.

Rosyjscy oligarchowie będą mogli prowadzić interesy w Turcji

Następnie zastrzegł: „Jeśli zaś chodzi o to, czy mogą prowadzić interesy w Turcji, to oczywiście, jeśli są legalne i nie sprzeczne z prawem międzynarodowym, to uważam, że tak”.

Szef tureckiego MSZ dodał zarazem: „Jeśli jest to niezgodne z prawem międzynarodowym, to jest to już inna historia”.

Reuters przypomina, że w tureckich portach zacumowane są dwa luksusowe jachty przypisywane rosyjskiemu miliarderowi Romanowi Abramowiczowi.Jest on na liście oligarchów, objętych sankcjami przez Zachód.

Leave a Reply