Szef MON: Żołnierze z 14. Zachodniopomorskiej Brygady OT wesprą strażaków w usuwaniu szkód po wichurach

Żołnierze z 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wesprą strażaków z Drawska Pomorskiego przy usuwaniu skutków wichur - poinformował w niedzielę wieczorem na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szef MON: Żołnierze z 14. Zachodniopomorskiej Brygady OT wesprą strażaków w usuwaniu szkód po wichurach

Żołnierze z 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wesprą strażaków z Drawska Pomorskiego przy usuwaniu skutków wichur – poinformował w niedzielę wieczorem na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

„Zdecydowałem o skierowaniu żołnierzy z 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej do wsparcia strażaków z Drawska Pomorskiego” – napisał szef MON. Jak podkreślił, żołnierze będą m. in. usuwać skutki wichur, które przechodzą w tym regionie.

Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak podał w niedzielę na Twitterze, że o godz. 16.30 bez prądu pozostawało 318 025 odbiorców (najwięcej w woj.: zachodniopomorkim – 96871, pomorskim – 56395, wielkopolskim – 52231).

„Najgorsza sytuacja panuje w Drawsku ze względu na brak zasilania, próbujemy tam przerzucić te siły i środki z naszego województwa, które będą mogły wspierać zadania na terenie Drawska” – powiedział w niedzielę zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie st. bryg. Marek Popławski.

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki poinformował, że w usuwanie skutków silnego wiatru zaangażowanych jest blisko 800 funkcjonariuszy, w regionie zadysponowanych jest 200 zastępów straży pożarnej.

Do Drawska Pomorskiego skierowano też dodatkowe patrole policji, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej oraz grupę czterdziestu funkcjonariuszy ze szkoły aspirantów Państwowej Straży Pożarnej z Poznania.

„Będą dodatkowe patrole w Drawsku, które nawet ze Szczecina, z oddziału prewencji zostały przekierowane. Przekierujemy tam również sprzęt specjalistyczny w postaci reflektorów olśniewających, doświetlaczy – tak, aby w razie potrzeby uzupełniać te braki, które będą występowały” – informował z niedzielę zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan.

Leave a Reply