Szef MON Mariusz Błaszczak spotkał się z ministrem obrony Ukrainy

Dalsze zaangażowanie Polski we wsparcie militarne ukraińskiego wojska oraz aktualna sytuacja na Ukrainie po ataku Rosji to główne tematy spotkania szefa MON Mariusza Błaszczaka z ministrem obrony Ukrainy Ołeksijem Reznikowem, które odbyło się w środę w Warszawie - podał resort na Twitterze.

Mariusz Błaszczak spotkał się w Warszawie z ukraińskim ministrem obrony. Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej/TT
Mariusz Błaszczak spotkał się w Warszawie z ukraińskim ministrem obrony. Fot. Ministerstwo Obrony Narodowej/TT

Dalsze zaangażowanie Polski we wsparcie militarne ukraińskiego wojska oraz aktualna sytuacja na Ukrainie po ataku Rosji to główne tematy spotkania szefa MON Mariusza Błaszczaka z ministrem obrony Ukrainy Ołeksijem Reznikowem, które odbyło się w środę w Warszawie – podał resort na Twitterze.

Po rosyjskiej napaści na Ukrainę 24 lutego br. Polska przekazuje nieodpłatnie pomoc wojskową z zasobów polskiego wojska, angażuje się także w pomoc humanitarną dla ukraińskich uchodźców. Polska wspierała Ukrainę wojskowo jeszcze przed inwazją – przekazała przenośne przeciwlotnicze zestawy rakietowe Piorun i Grom, lekkie moździerze, amunicję i drony rozpoznawcze.

Premier Mateusz Morawiecki informował kilka dni temu, że Polska udzieliła Ukrainie pomocy wojskowej o wartości ok. 7 mld zł.

Leave a Reply