Szef duńskiej służby zdrowia: „Za dwa miesiące będziemy mieć ponownie nasze normalne życie”

Według szefa Duńskiej służby zdrowia Omicron doprowadzi do końca pandemii i „za dwa miesiące będziemy mieć ponownie nasze normalne życie”.

Szef duńskiej służby zdrowia: „Za dwa miesiące będziemy mieć ponownie nasze normalne życie”

Według szefa Duńskiej służby zdrowia Omikron doprowadzi do końca pandemii i „za dwa miesiące będziemy mieć ponownie nasze normalne życie”.

Szef Duńskiej służby zdrowia powiedział, że wariant Covid-19 Omikron prowadzi do końca pandemii, mówiąc: „za dwa miesiące będziemy mieć ponownie normalne życie”.

W rozmowie z duńską TV 2 Tyra Grove Krause – główny epidemiolog w duńskim Państwowym Instytucie Serum – powiedziała, że nowe badanie organizacji wykazało, że ryzyko hospitalizacji z powodu Omikron jest o połowę mniejsze niż w przypadku wariantu Delta.

Dało to duńskim władzom nadzieję, że pandemia Covid-19 w Danii może się skończyć w ciągu dwóch miesięcy.

W rozmowie z duńską TV 2, Tyra Grove Krause – główny epidemiolog w duńskim Państwowym Instytucie Serum – powiedziała, że nowe badanie wykazało, że ryzyko hospitalizacji ze strony Omikron jest o połowę mniejsze niż w przypadku wariantu Delta.

„Myślę, że będziemy to mieli w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, a potem mam nadzieję, że infekcja zacznie ustępować i odzyskamy normalne życie”.

Pomimo wczesnych obaw, że Omicron może przedłużyć pandemię ze względu na zwiększony poziom infekcji, może to oznaczać koniec pandemii – stwierdziła Krause.

Jak wynika z badania: „Omikron zostanie z nami i zapewni masowe rozprzestrzenianie się infekcji w nadchodzącym miesiącu. Kiedy się skończy, jesteśmy w lepszym miejscu niż przedtem.

Jednak podczas gdy liczba infekcji w krajach, w których występuje ten wariant, gwałtownie rośnie, ekspert powiedział, że wysoce zakaźny Omicron wydaje się łagodniejszy niż wariant Delta, a zatem więcej osób zostanie zarażonych bez poważnych objawów.

W rezultacie zapewni to dobry poziom odporności w populacji.

Dania odnotowała wzrost liczby nowych przypadków w ostatnich tygodniach, a w niedzielę odnotowała najwyższą w historii średnią siedmiodniową infekcję, odnotowując średnio 20 886 w poprzednim tygodniu, czyli 3592,74 na milion osób – jeden z najwyższych wskaźników w Europie.

Zgłosił najwyższą w historii liczbę nowych infekcji 27 grudnia (41 035).

Dla porównania, siedmiodniowa średnia dzienna liczba nowych potwierdzonych przypadków Covid-19 na milion osób wynosi 2823,31 w poniedziałek, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych liczba ta wynosi 1215,76 – mniej niż w wielu krajach Europy.

Krause podkreśliła jednak, że nadal pozostaje wiele do zrobienia, aby pokonać pandemię w nadchodzących miesiącach.

“Omicron osiągnie szczyt pod koniec stycznia, aw lutym będziemy świadkami zmniejszania się presji na infekcje i zmniejszania presji na system opieki zdrowotnej” – powiedziała.

„Ale musimy się postarać w styczniu, bo trudno będzie się przebić”.

20201201 182633 L 1920x1280we 1
Screenshot 20220103 165848 SamsungInternet

Leave a Reply