Szef Domu Białoruskiego: Kryscina Cimanouska ma w środę przylecieć do Warszawy

Kryscina Cimanouska w środę ma przylecieć do Warszawy; ze względów bezpieczeństwa nie podajemy jeszcze godziny przylotu, ale mam nadzieję, że odbędzie się on bez problemu - powiedział szef Domu Białoruskiego w Warszawie Aleś Zarembiuk.

Szef Domu Białoruskiego: Kryscina Cimanouska ma w środę przylecieć do Warszawy

Kryscina Cimanouska w środę ma przylecieć do Warszawy; ze względów bezpieczeństwa nie podajemy jeszcze godziny przylotu, ale mam nadzieję, że odbędzie się on bez problemu – powiedział szef Domu Białoruskiego w Warszawie Aleś Zarembiuk.

Wcześniej o przylocie Cimanouskiej na swoich oficjalnych profilach w mediach społecznościowych poinformował Dom Białoruski w Warszawie.

“Kryscina Cimanouska otrzymała już wizę humanitarną. W środę ma przylecieć do Warszawy! Spotkajmy Kryscinę razem z Białorusinami Warszawy na Lotnisku!” – czytamy we wpisie na Twitterze.

Dom Białoruski utworzył również wydarzenie na Facebooku, w którym zachęca Białorusinów do powitania lekkoatletki na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Szef Domu Białoruskiego Aleś Zarembiuk potwierdził w rozmowie z PAP, że Cimanouska ma przylecieć do Warszawy w środę.

“Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy jeszcze dokładnej godziny przylotu, ale mam nadzieję, że odbędzie się on bez problemu” – powiedział Zarembiuk.

Ponadto – jak poinformował szef Domu Białoruskiego – planowane jest także spotkanie Cimanouskiej z mediami w Warszawie, ale szczegóły – jak zastrzegł – także ze względów bezpieczeństwa zostaną podane w najbliższych dniach.

Białoruska lekkoatletka Kryscina Cimanouska poinformowała w niedzielę, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w igrzyskach, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł.

W poniedziałek biegaczka, która dzień wcześniej zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio, otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. Jeszcze w niedzielę w Tokio pomocy udzielili jej pracownicy japońskiego MSZ, sprawą zajął się MKOl.

Leave a Reply