Szef brytyjskiego MI6 Richard Moore: Wywiady USA i Wielkiej Brytanii ujawniły plany Putina

Żadna ilość rosyjskiej dezinformacji nie ukryje faktu, że rosyjski atak na Ukrainę był od dawna planowaną operacją - oświadczył w czwartek wieczorem szef MI6, czyli brytyjskiego wywiadu, Richard Moore.

Szef brytyjskiego MI6 Richard Moore: Wywiady USA i Wielkiej Brytanii ujawniły plany Putina

Żadna ilość rosyjskiej dezinformacji nie ukryje faktu, że rosyjski atak na Ukrainę był od dawna planowaną operacją – oświadczył w czwartek wieczorem szef MI6, czyli brytyjskiego wywiadu, Richard Moore.

„Chwała Ukrainie! Wywiady USA i Wielkiej Brytanii ujawniły plany Putina wobec Ukrainy. Zdemaskowaliśmy jego próby zaaranżowania +fałszywej flagi+, sfingowanych ataków, aby uzasadnić inwazję. Odsłoniliśmy jego plany zamordowania ukraińskich przywódców i urzędników wyższego szczebla. Ten atak był od dawna planowaną, niesprowokowaną, okrutną agresją. Żadna ilość rosyjskiej dezinformacji nie ukryje tego faktu przed społecznością międzynarodową” – napisał Moore na Twitterze.

Jak zwróciła uwagę stacja BBC News, wygląda na to, że wywiady USA i Wielkiej Brytanii miały niezwykły i bardzo dokładny wgląd w plany i strategię prezydenta Rosji Władimira Putina, a bezprecedensowe upublicznienie niektórych informacji wywiadowczych odniosło taktyczny sukces, częściowo zakłócając jego plany – w tym prowokacje i operacje pod fałszywą flagą. Dodano, że być może pomogło to również zbliżyć do siebie kraje zachodnie, ale nawet to wszystko nie powstrzymało Putina przed wydaniem rozkazu napaści na Ukrainę.

W czwartek kolumny rosyjskich wojsk przekroczyły wschodnie, północne oraz południowe granice Ukrainy. W nocy ze środy na czwartek Rosja rozpoczęła ostrzał ukraińskich miast. Celem agresji stały się m.in. Kijów, Charków oraz znajdujące się w obwodzie lwowskim obiekty wojskowe.

Leave a Reply