Szef administracji prezydenta Zełenskiego: bitwa o Donbas będzie kluczowa w tej wojnie

Bitwę o regiony Doniecka i Ługańska będą kluczowym momentem tej wojny - uważa szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, cytowany przez "Ukraińską Prawdę".

Żołnierz Fot. PAP/Andrzej Lange
Fot. PAP/Andrzej Lange

Bitwę o regiony Doniecka i Ługańska będą kluczowym momentem tej wojny – uważa szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, cytowany przez „Ukraińską Prawdę”.

„Bitwa o regiony Doniecka i Ługańska będzie kluczowym momentem wojny, który wiele zmieni dla wszystkich. Dla Ukrainy jest to szansa na pozbawienie Rosji możliwości kontynuowania agresji poprzez pokonanie jej armii. I szansa na nieodwracalną zmianę przebiegu działań wojennych” – ocenił Jermak.

Jego zdaniem dla Kremla ta bitwa będzie jedyną szansą na przetrwanie mitu potęgi rosyjskiej machiny wojennej. „A dla niektórych mocno zacofanych elit politycznych będzie to szansa na dalsze istnienie” – stwierdził.

Jermak: dla Zachodu będzie to również fundamentalna bitwa

„Dla Zachodu będzie to również fundamentalna bitwa, ponieważ nasze zwycięstwo zależy od szybkości podejmowania decyzji w sprawie broni. I to właśnie ta prędkość wyznaczy skuteczność systemu demokratycznego w walce z autokracją” – ocenił Jermak dodając, że Zachód nie może sobie pozwolić na przegraną, podobnie jak Ukraina.

„Dla nas to wojna patriotyczna. W oczach narodów zachodnich jest to wojna światła i ciemności, a oni też doceniają skuteczność swoich przywódców w takich wydarzeniach” – podsumował Jermak.

Leave a Reply