Sullivan: Joe Biden odwiedzi Polskę, bo „przyjęła na siebie największe brzemię”

Podczas wizyty w Europie prezydent Biden ogłosi nowe sankcje przeciwko Rosji i omówi długoterminowe rozmieszczenie wojsk - powiedział Jake Sullivan doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa. Jak dodał, Joe Biden odwiedzi Polskę, bo "przyjęła na siebie największe brzemię i tam mamy najwięcej wojsk".

Sullivan: Joe Biden odwiedzi Polskę, bo

Podczas wizyty w Europie prezydent Biden ogłosi nowe sankcje przeciwko Rosji i omówi długoterminowe rozmieszczenie wojsk – powiedział Jake Sullivan doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa. Jak dodał, Joe Biden odwiedzi Polskę, bo „przyjęła na siebie największe brzemię i tam mamy najwięcej wojsk”.

Podczas wizyty w Europie prezydent USA Joe Biden ogłosi nowe sankcje przeciwko Rosji i omówi długoterminowe rozmieszczenie wojsk w Europie – powiedział we wtorek doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan. „W tej chwili dowódcy uważają, że na wschodniej flance jest wystarczająco wojsk, będziemy rozmawiać o zmianach w długim terminie” – dodał.

Doradca prezydenta zapowiedział, że ogłoszone zostaną zarówno nowe sankcje, jak i dodatkowe restrykcje zamykające istniejące luki. Dodał również, że podczas wizyty w Brukseli i Warszawie Biden będzie omawiał długoterminowe rozmieszczenie wojsk sojuszu na wschodniej flance, a także „dołączy do działań zmniejszających uzależnienie Europy od Rosji”.

„Rosja poniosła porażkę co do wszystkich swoich celów, nigdy nie zabierze Ukraińcom Ukrainy” – powiedział Sullivan.

„Joe Biden odwiedzi Polskę, bo przyjęła na siebie największe brzemię i tam mamy najwięcej wojsk” – dodał Sullivan

Leave a Reply