Straż Graniczna znalazła w mieszkaniu w Szczecinie narkotyki warte blisko 3,2 mln zł

Marihuana, Fot. PAP/DPA/Martin Schutt
Marihuana, Fot. PAP/DPA/Martin Schutt

Ponad 70 kg marihuany i mefedron znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej w mieszkaniu w Szczecinie. Narkotyki były warte blisko 3,2 mln zł; w związku ze sprawą zatrzymano dwóch Polaków, którzy po postawieniu zarzutów trafili do aresztu.

Śledztwo w sprawie prowadzą funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku – poinformowała w piątek rzecznik POSG mjr Katarzyna Zdanowicz.

Działania w Szczecinie zostały przeprowadzone wspólnie z tamtejszymi pogranicznikami. Narkotyki i substancje psychotropowe odnaleziono w czasie przeszukania mieszkania 24-letniego Polaka. „Łączną wartość ujawnionego towaru oszacowano na blisko 3,2 mln zł. W mieszkaniu zabezpieczono także dużą ilość gotówki. W sumie 64 tys. zł i blisko 10 tys. euro” – dodała mjr Zdanowicz.

W związku ze sprawą zatrzymano dwóch mieszkańców Szczecina, Polaków w wieku 23-24 lata. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani; grozi im do dwunastu lat więzienia.

To kolejne w tym roku akcja funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału SG związana z przestępczością narkotykową. W maju w Augustowie znaleźli ok. 40 kg kokainy wartej blisko 12 mln zł. Narkotyki były ukryte w przerobionym zbiorniku paliwa w samochodzie osobowym. 51-letni kierowca, bezpaństwowiec, trafił do aresztu.

Leave a Reply