Straż Graniczna: Strona białoruska regularnie dostarcza posiłki koczującym po białoruskiej stronie granicy [VIDEO]

Strona białoruska regularnie, kilka razy dziennie, dostarcza posiłki grupie cudzoziemców koczującej po białoruskiej stronie granicy - poinformowała w piątek wieczorem Straż Graniczna.

Straż Graniczna: Strona białoruska regularnie dostarcza posiłki koczującym po białoruskiej stronie granicy [VIDEO]

Strona białoruska regularnie, kilka razy dziennie, dostarcza posiłki grupie cudzoziemców koczującej po białoruskiej stronie granicy – poinformowała w piątek wieczorem Straż Graniczna.

Jak przekazano na Twitterze, grupa cudzoziemców koczująca po białoruskiej stronie granicy ostatni posiłek w piątek dostała o godz. 19.20. “Posiłki i napoje dostarczane są regularnie cudzoziemcom przez stronę białoruską” – podkreśliła Straż.

Do wpisów SG na Twitterze dołączone są filmiki, na których widać jak służby białoruskie przekazują grupie paczki z jedzeniem oraz ciepłe posiłki. Na jednym z dwóch filmików widać również, jak jeden z mężczyzn otrzymany ciepły posiłek zanosi do namiotu.

Od kilkunastu dni po białoruskiej stronie granicy z Polską koczuje grupa imigrantów. Przejście do Polski uniemożliwiają im SG i wojsko; teren kilkaset metrów od tego miejsca, gdzie są media i wolontariusze organizacji pozarządowych, zabezpiecza dodatkowo policja.

Według informacji SG, w obozowisku jest 24 lub nieco więcej osób; fundacja Ocalenie, której pracownicy i wolontariusze są w Usnarzu Górnym, czyli po polskiej stronie granicy i komunikują się z imigrantami za pomocą megafonów, otrzymuje od nich informacje, że w obozie są 32 osoby i wszystkie pochodzą z Afganistanu.

W piątek rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska informowała, że tylko tego dnia do godziny 16 Straż Graniczna zatrzymała ponad 30 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-białoruską. “Od godziny 0 do godz. 16 było ponad 100 prób nielegalnego przekroczenia granicy, ok. 30 osób zatrzymano i prowadzone są wobec nich czynności” – powiedziała Michalska. Zwróciła uwagę, że od początku sierpnia zatrzymano już ponad 960 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

Leave a Reply