Straż Graniczna: Po stronie białoruskiej są 24 osoby. Nie ma wśród nich dzieci

Po stronie białoruskiej na wysokości m. Usnarz Górny znajduje się obecnie grupa 24 osoby - 20 mężczyzn i 4 kobiety. Nie ma wśród nich dzieci - podała w niedzielę po południu na Twitterze Straż Graniczna.

Straż Graniczna: Po stronie białoruskiej są 24 osoby. Nie ma wśród nich dzieci

Po stronie białoruskiej na wysokości m. Usnarz Górny znajduje się obecnie grupa 24 osoby – 20 mężczyzn i 4 kobiety. Nie ma wśród nich dzieci – podała w niedzielę po południu na Twitterze Straż Graniczna.

Po białoruskiej stronie granicy z Polską w okolicy Usnarza Górnego od kilkunastu dni koczowała 32-osobowa grupa migrantów. Osoby, które ją tworzą chcą się dostać do Polski i starać się o pomoc międzynarodową.

Z białoruskiej strony przed ewentualnym odwrotem zagradzają im drogę białoruskie służby. Przejścia na polską stronę pilnują żołnierze i funkcjonariusze SG.

Kolejny dzień kilkadziesiąt osób koczuje na polsko-białoruskiej granicy

SG: część osób została zabrana przez straż białoruską

W niedzielę po południa Straż Graniczna podała na Twitterze, że koczują 24 osoby.

„Po stronie białoruskiej na wysokości m. Usnarz Górny znajduje się obecnie grupa 24 os. (20 m. i 4 k.), nie ma wśród nich dzieci. Część osób została zabrana przez straż białoruską, a kilka nowych dowiezionych. Strona Białorusi kilkukrotnie dostarczała dziś grupie żywność, napoje i papierosy” – czytamy.

W kolejnym Tweecie SG poinformowała, że po stronie białoruskiej przygotowano miejsce na spotkanie z mediami.

„Służby graniczne Białorusi zaprosiły dziś białoruskie media na spotkanie z koczującymi cudzoziemcami. Miejsce koczowiska zostało wcześniej przygotowane do nagrań telewizyjnych. Część osób została zabrana, a nowe przywiezione. Obecnie po stronie Białorusi znajdują się 24 osoby” – poinformowała SG.

Leave a Reply