Straż Graniczna: Liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion

Dzisiaj o godz. 20.00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion - poinformowała w niedzielę wieczorem polska Straż Graniczna. To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę - podkreślono.

Straż Graniczna: Liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion

Dzisiaj o godz. 20.00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion – poinformowała w niedzielę wieczorem polska Straż Graniczna. To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę – podkreślono.

Wcześniej w niedzielę Straż Graniczna podała na Twitterze, że najwięcej osób granicę przekracza na przejściach granicznych w Medyce i w Korczowej.

„Dzisiaj o godz. 20.00 liczba osób, które uciekły z Ukrainy do Polski przekroczyła milion. To milion ludzkich tragedii, milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę. Milion osób, które po przekroczeniu granicy usłyszały od #funkcjonariuszeSG +Jesteście bezpieczni+” – podała Straż Graniczna wieczorem w niedzielę.

#Pomagamy🇺🇦
Dzisiaj o godz.20.00 liczba osób,które uciekły z Ukrainy🇺🇦do Polski🇵🇱 przekroczyła milion.
To milion ludzkich tragedii,milion osób wygnanych z własnych domów przez wojnę.
Milion osób,które po przekroczeniu granicy usłyszały od #funkcjonariuszeSG „Jesteście bezpieczni”.

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, większość osób, które przybywają do Polski, to obywatele Ukrainy. Wśród uciekających przed wojną są też Polacy, a także obywatele Uzbekistanu, Białorusi, Indii, Nigerii, Algierii, Maroka, Afganistanu, Pakistanu, USA czy Rosji.

Niedziela to jedenasty dzień inwazji rosyjskiej na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego.

Leave a Reply