Starsza Palestynka o izraelskich wysiedleniach: „Oni są tacy sami jak Hitler” [VIDEO]

W sieci, na profilu Middle East Eye pojawił się wywiad ze starszą kobietą, która ma być zmuszoną do opuszczenia swego domu wbrew swej woli. Palestynka ujawnia, jak wyglądają izraelskie wysiedlenia z jej perspektywy.

W sieci, na profilu Middle East Eye pojawił się wywiad ze starszą kobietą, która ma być zmuszoną do opuszczenia swego domu wbrew swej woli. Palestynka ujawnia, jak wyglądają izraelskie wysiedlenia z jej perspektywy.

Od kilku dni wzrosło napięcie na linii Palestyna – Izrael. Początkowe zamieszki pod meczetem Al-Aksa zamieniły się w regularne ataki rakietowe z obu stron.

Jedną z głównych przyczyn obecnej eskalacji konfliktu jest plan wysiedlenia kolejnych palestyńskich rodzin z jednej ze wschodnich dzielnic w Jerozolimie. To efekt wyroku sądu, który uznał, że Żydzi mają prawo do ziemi, na której od lat mieszkają Palestyńczycy.

Izrael i Hamas kontynuują wzajemne ataki, rośnie liczba zabitych

Na wniosek Palestyńczyków sprawa miała trafić jeszcze przed Sąd Najwyższy. Rozprawa miała się odbyć w poniedziałek, jednak ze względu na eskalację napięcia została odroczona.

Sytuację ze strony palestyńskiej przedstawia starsza kobieta, która ma zostać wysiedlona. Jak opowiada jej rodzina sama zbudowała swój dom, w którym mieszka już od 70 lat. Zdradza też, jak wyglądają eksmisje w wykonaniu izraelskich służb.

„Wypędzali ludzi z ich własnych domów”

Nieuzbrojeni młodzi ludzie, z pustymi rękami, przynieśli wszystko do sąsiedztwa – opowiada starsza kobieta.

Oni nie mają żadnego prawa do tych domów. Nie mają tu nic – mówi ostro dalej. – To jest Palestyna, historycznie arabska ziemia.

Wyobraźcie sobie jak budowałam swój dom, cegła po cegle, kamień po kamieniu, wychowałam swoje dzieci, spójrzcie za mną na mojego męża i całą moją rodzinę. Żyliśmy w tym domu przez 70 lat, a teraz oni twierdzą, że dom należy do nich i chcą nas zmusić do opuszczenia go – kontynuowała oburzona.

Tego dnia, kiedy przyszli eksmitować rodzinę Ghawy z ich domu, widzieliście te wszystkie punkty wojskowe (kontrolne – red.), odgrodzili ulicę od jednego końca do drugiego, nikt nie mógł się ruszyć – opowiada.

Wypędzali ludzi z ich własnych domów, nieubranych i bosych o 5 nad ranem, kiedy oni jeszcze spali – relacjonuje. – To jest opresyjna armia, to nieprzyzwoita okupacja, musimy ich stąd usunąć.

Z ostatniej chwili: Izrael bez litości morduje cywilów w okupowanej Palestynie [VIDEO – sceny drastyczne Tylko dla 18+]

„Są tacy sami jak Hitler”

Izrael to nie jest prawdziwe państwo. To jest wyimaginowany twór – uważa Palestynka. – To są ciemiężyciele atakujący naszych nieuzbrojonych młodych mężczyzn i kobiety.

To jest stan okupacji i nigdy nie będzie takiego kraju jak Izrael – podkreśliła. Odpowiadając na pytanie dziennikarza dodała: To nie jest tylko niesprawiedliwość, to jest tyrania. Oni są tacy sami jak Hitler. Nie widzę żadnej różnicy między nimi.

Masz dom, który zbudowałeś własnymi rękami i oni przychodzą i go zabierają? Co z całym tym wysiłkiem, który w niego włożyłam? Co z całym życiem pracy wokół mojego domu? – pytała.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapowiedział zintensyfikowanie ataków na Strefę Gazy [VIDEO]

Leave a Reply