Sprawca śmiertelnego potrącenia kobiety z zarzutem spowodowania wypadku

12 lat więzienia grozi młodemu mężczyźnie, któremu przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego. Zginęła w nim 39-letnia kobieta - poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Sprawca śmiertelnego potrącenia kobiety z zarzutem spowodowania wypadku

12 lat więzienia grozi młodemu mężczyźnie, któremu przedstawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego. Zginęła w nim 39-letnia kobieta – poinformował w niedzielę wieczorem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

W sobotę przed południem, w przydrożnym rowie w okolicach Skierniewic (Łódzkie) w miejscowości Pękoszew, znaleziono ciało 39-letniej kobiety. Zmarła mieszkała okolicy. Wiadomo, że w piątek wieczorem wyszła ze spotkania towarzyskiego.

„Niewykluczone, że do jej potrącenia doszło już w piątek wieczorem. Wiele wskazuje na to, że kobieta została potrącona i zginęła w wypadku” – mówił w sobotę Kopania.

W niedzielę popołudniu Kopania poinformował o znalezieniu samochodu, którym mógł jechać sprawca wypadku i zatrzymaniu 23-letniego mężczyzny mogącego mieć związek ze śmiercią kobiety.

„Szeroko zakrojone działania policjantów doprowadziły do odnalezienia i zabezpieczenia samochodu, który prawdopodobnie brał udział w zdarzeniu – to dostawczy Fort Transit” – podał w Kopania. „Zatrzymany został 23-letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości, który, jak zakładamy, mógł kierować samochodem w piątkowy wieczór, gdy doszło do potrącenia kobiety, a następnie oddalić się z miejsca wypadku” – podkreślił.

„23-latek został przesłuchany przez prokuratora. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Grozi mu kara do lat 12 więzienia” – przekazał w niedzielę wieczorem Kopania.

Mężczyzna – jak wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi – pozostaje zatrzymany, a w poniedziałek wobec podejrzanego podjęte zostaną dalsze decyzje, w tym, co do ewentualnego wniosku o tymczasowe aresztowanie.

Leave a Reply